Od kilku dni w sieci pojawiają się nieoficjalne informacje o pokazowej walce pomiędzy byłym mistrzem świata w boksie — Floydem Mayweatherem Jr i szalenie popularnym Youtuberem z USA — Loganem Paulem. O podpisaniu kontraktu informował nawet amerykański dziennikarz sportowy — Pat McAfee, ale na chwilę obecną oficjalne zestawienie panów nigdzie nie figuruje. Wiadome jest jednak to, że Floyd do wielkich osiągnięć już nie powróci, zależy mu tylko na pieniądzach, a boks traktuje jako odskocznię od codziennego biznesu. W rozmowie z Shannonem Sharpem popularny ”Money” stwierdził, że dla 300 milionów dolarów stoczyłby rewanż z Conorem McGregorem.

Łatwe 300 baniek? Oczywiście, że wchodzę w to. Taka sama droga jak wcześniej i taki sam rezultat.

Proszę was, walka z kimś, kto nie jest doświadczony w twoim sporcie to czysta przyjemność. Pojedynek z McGregorem, Khabibem? To szybkie 300 milionów.

Oczywiście takie zestawienie musi mieć realny sens, każdy zawodnik musi coś wnieść do szumu medialnego. Ja swoją erę już miałem, teraz ten sport leży w rękach młodych zawodników. Dla mnie takie kasowe wyjścia do ringu to prawdziwa przyjemność i rozrywka.

Conor w rękawicy bokserskiej nie ma siły ciosu, niczego nie odczułem, dla mnie pierwsza walka to był sparing. Irlandczyk wie, co było dobre w ringu, a co złe. Zła dla niego była decyzja, aby się ze mną bić, a dobre było to, że skasował solidne siano. Tak czy siak, nie lubię gościa i to tyle, co mam do powiedzenia.

UFC połączyło siły z niepokonanym mistrzem Floydem Mayweatherem w 2017 roku, aby wspólnie zorganizować super walkę z największą gwiazdą i mistrzem organizacji UFC — Conorem McGregorem. Konfrontacja w bokserskim ringu popularnych mistrzów świata boksu i MMA okazała się finansowym strzałem w dziesiątkę, generując gigantycznie zyski dla zainteresowanych stron. Wydarzenie sprzedało ponad 4.3 miliona transmisji PPV w USA i Kanadzie co jest drugim najlepszym wynikiem w historii oraz dodatkowy milion PPV na terenie Wielkiej Brytanii. Wpływy z biletów na gali w Las Vegas wyniosły ponad 55 milionów dolarów.

Gwarantowane pensje dla Mayweathera i McGregora wynosiły odpowiednio 100 milionów i 30 milionów dolarów. Kiedy po walce uwzględniono przychody z rekordowo wysokiej sprzedaży PPV, obaj zawodnicy zabrali do domu 9-cyfrowe sumy. Szacuje się, że Floyd Mayweather na 10 rundowym starciu z Conorem McGregorem zarobił łącznie 280 milionów dolarów a jego przeciwnik 130 milionów dolarów.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.