Finalnie doszło do porozumienia pomiędzy obozem Saula 'Canelo’ Alvareza a obozem Caleba Planta. Panowie spotkają się w ringu 6 listopada w Las Vegas!

Mistrzowskie starcie w wadze superśredniej pomiędzy Saulem 'Canelo’ Alvarezem a Calebem Plantem zostało zakontraktowane na 6 listopada w Las Vegas. Na szali pojedynku znajdą się cztery pasy mistrzowskie: WBC, WBO, WBA, IBF oraz IBO — zatem będzie to unifikacja, do której za wszelką cenę chciał doprowadzić Meksykanin.

Początkowo negocjacje Eddiego Hearna z grupą promotorską PBC oraz telewizją FOX nie należały do udanych. W lipcu prasa sportowa w USA informowała o tym, że rozmowy zostały zerwane i nie dojdzie do ponownego ustalenia warunków. 20 sierpnia do mediów trafiła jednak inna informacja, która mówi o tym, że Alvarez stanie przed szansą podbicia kolejnej kategorii wagowej.

Jestem podekscytowany tą walką. Wiem, że razem z trenerem stworzymy historię meksykańskiego boksu — mówi 'Canelo’ dla RingTV. Zunifikuję wszystkie pasy, chciałem tego od samego początku.

Saul Alvarez w ostatnim pojedynku bez większych problemów pokonał mocnego Billy’ego Joe Saundersa. Według wielu komentatorów oraz analityków sportowych, aby Saul miał jakiekolwiek wyzwanie, musi podjąć rękawice w wadze półciężkiej. Niedawno dziennikarz — Mike Coppinger twierdził, że Alvarez ponownie zawita w wyższym limicie i przywita Dmitry’ego Bivola lub Artura Beterbieva.

Caleb Plant tak naprawdę boksował z solidnym Calebem Truaxem, jest on dobrym zawodnikiem, jednak na pewno nie na poziomie Saula. Po swojej ostatniej walce wyzwał on mistrza kilku kategorii wagowych na pojedynek, jednak czy poradzi sobie z tak dużym wyzwaniem?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.