UFC potwierdziło oficjalnie dwa pojedynki, o których wspominaliśmy w ostatnich dniach. Deiveson Figueiredo zaledwie po 21 dniach od walki z Alexem Perezem będzie kolejny raz bronił swojego tytułu mistrzowskiego. Tym razem „God of War” zmierzy się z Brandonem Moreno. Do karty walk zostało również dodane hitowe starcie w kategorii lekkiej. Tony Ferguson wróci do klatki, aby zmierzyć się z Charlesem Oliveirą.

Figueiredo (20-1 MMA) na UFC 255 zdobył swoją 20. wygraną w karierze. Zawodnik wygrał 5 ostatnich walk z rzędu. Pas mistrzowski największej organizacji MMA na świecie zdobył w lipcu tego roku poddając Josepha Benavideza. 32-latek aż 17 z 20 wygranych w karierze zdobywał kończąc swoich rywali przed czasem.

Moreno (18-5-1 MMA) tak jak mistrz wystąpił na UFC 255. Zawodnik wygrał przez TKO w pierwszej rundzie z Brandonem Royvalem. Jego bilans w ostatnich 5 walkach to 4-0-1. Jedyna walka, która nie zakończyła się jego zwycięstwem to niejednogłośny remis z Askarem Askarovem.

Oliveira (29-8, 1 NC MMA) nie przegrał w oktagonie od 7 walk. W ostatnim pojedynku pokonał Kevina Lee. 30-letni Brazylijczyk znany jest z tego, że kończy swoje walki przed czasem – tylko 2 z 29 wygranych w jego karierze kończyły się decyzjami sędziowskimi.  Zawodnik w UFC występuje od 2010 roku. Zawodnik miał zmierzyć się w październiku z Beneilem Dariushem, lecz wypadł z pojedynku.

Ferguson (25-4 MMA) zmierzył się na pierwszej gali po przerwie spowodowanej epidemią, UFC 249, z Justinem Gaethje, z którym przegrał w 5. rundzie pojedynku przez TKO. Przed walką z „The Highlight”, zawodnik miał świetną serię 12 wygranych z rzędu, która rozpoczęła się w październiku 2013 roku. „El Cucuy” aż 20 z 25 zwycięstw w karierze zdobywał kończąc rywali przed czasem.

Gala UFC 256 odbędzie się 12 grudnia w Las Vegas.

Two great fights! Figueiredo vs Moreno and Ferguson vs Oliveira are official for #UFC256 next month!

Opublikowany przez  

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.