Paweł Biernat zwyciężył w walce dwóch debiutantów na gali FEN 29 w Ostródzie. Biernat pokonał Kacpra Miklasza, finalistę turnieju Wotore 2 trenującego w UFD Gym, przez duszenie w pierwszej rundzie pojedynku.

Miklasz rozpoczął pojedynek z odwrotnej pozycji, Biernat wyprowadził kilka niskich kopnięć w pierwszych sekundach potyczki. Zawodnicy toczyli wymiany kickbokserskie na środku klatki, z obu stron padały mocne ciosy. Paweł zdołał zamknąć Miklasza pod siatką i zepchnąć zawodnika z Ełku do defensywy. Biernat wywierał presję, wycofujący się Miklasz cały czas jednak atakował zamaszystymi sierpowymi. Miklasz ruszył po obalenie, Biernat skontrował i po nieudanej próbie poddania wylądował w pozycji bocznej. Niedługo później Paweł przechwycił głowę Kacpra, zapiął duszenie i zmusił swojego przeciwnika do odklepania.

Paweł Biernat poddaje Kacper”Polish Machine”Miklasz MMA na gali FEN Summer Camp 2 | K-1 / MMA ⚔️ Ależ waleczka! 📺 18:00 – Polsat Sport Fight📺 20:00 – Super Polsat📺 22:30 – Polsat Sport

Opublikowany przez Sobota, 22 sierpnia 2020

Dla Biernata i Miklasza był to pierwszy występ w zawodowym MMA, choć obaj zawodnicy mają za sobą udaną karierę amatorską. Paweł ma na swoim koncie 5 zwycięstw na amatorskich ringach, za każdym razem udało się wygrywać przed czasem, czterokrotnie przez poddanie oraz jeden raz przez nokaut.

Pełne wyniki gali FEN 29

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.