FEN 28 Szymon Bajor

Ednaldo Oliveira (21-7-1, 11 KO, 2 SUB, 1 N/C) stanie 28 marca w Lublinie przed historyczną szansą. Brazylijczyk zmierzy się z Szymonem Bajorem (20-8, 8 KO, 9 SUB) w co-main evencie gali FEN 28. Stawką tego pojedynku będzie pas mistrzowski FEN w kategorii ciężkiej.

Oliveira ma 36 lat i pochodzi z Salvadoru usytuowanego we wschodniej części Brazylii. „Lula Molusco” jest doskonale znany polskiej publiczności, gdyż na gali Babilon MMA 9 pokonał niejednogłośną decyzją sędziów Michała Kitę. Chwilę później stoczył pasjonujący bój z Łukaszem Brzeskim. Oliveira na zawodowstwie przebywa od 2005 roku. W tym czasie wygrał 21 pojedynków, z czego 13 odniósł przed czasem. W grudniu 2019 roku wygrał na pełnym dystansie podczas gali w Dubaju. Walka w Lublinie będzie jego debiutem pod szyldem FEN.

Bajor jako pierwszy polski zawodnik stanie przed szansą zdobycia pasa mistrzowskiego w kategorii ciężkiej. Przed rokiem niepokonany w FEN fighter dopiero przywitał się z federacją i błyskawicznie rozprawił się z Grzegorzem Cieplińskim. W eliminatorze do walki o pas mistrzowski uporał się 2. odsłonie z Marcinem Sianosem. Bajor wojował nie tylko w Polsce – jest równie dobrze znany w Rosji, gdzie pokochali go kibice. Rzeszowianin 85% wygranych zanotował przed czasem.

KARTA WALK FEN 28:
65,8, MMA: Daniel Rutkowski VS Adrian Zieliński **
120,2, MMA: Szymon Bajor VS Ednaldo Oliveira *
93,0, MMA: Rafał Kijańczuk VS Marcin Wójcik
93,0, MMA: Paweł Trybała VS TBA
77,1, MMA: Szymon Dusza VS TBA
83,9, MMA: Marcin Naruszczka VS Piotr Wawrzyniak
79,0 KG, K-1: Dominik Zadora VS TBA
56,7, MMA: Izabela Badurek VS Izabela Walczak
120,2, MMA: Adam Pałasz VS TBA
70,3, MMA: Łukasz Charzewski VS Arbi Nashkhoev

** Walka o pasy Babilon MMA oraz FEN w kategorii piórkowej
* Walka o pas mistrzowski kategorii ciężkiej

9 KOMENTARZE

  1. Ten Oliveira to robi tournee objazdowe po Europie i zbiera wpierdole , kilka dni po walce z Brzeskim walczyl na GMC w Rosji i zaliczył nakaut , no ale niczego wiecej po Jozwiaku ktory ma taki budzet jaki ma spodziewac sie nie mozna, jak kolejnego mistrza nokautu prosto z brazylijskiej dzungli :fjedzia:

  2. Fen robi coraz lepsze rozpiski  Ale tu ewidentnie dali dupy.

    No w ciężkiej akurat szału nie ma,więc co zrobisz :fjedzia:

  3. Fen robi coraz lepsze rozpiski  Ale tu ewidentnie dali dupy.

    A czego się spodziewałes po organizacji która robi typowo sportowe gale  to i tak się dziwię że jeszcze istnieją  , brazol nie porywa ale ciekawe będzie zobaczyć go z kolejnym Polakiem   , zobaczymy co pokaże Szymon na tle brzesiego o Kity

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.