Marcin Wójcik powrócił do organizacji Fight Exclusive Night i dopisał kolejne zwycięstwo do swojego rekordu. Wójcik pokonał Rafał Kijańczuka na gali FEN 28 przez TKO po uderzeniach w parterze w drugiej rundzie walki.

Kijańczuk rozpoczął od mocnego niskiego kopnięcia. Chwilę później starał się poprawić atakiem na głowę, ale Wójcik przyjął uderzenie na gardę. Rafał ponownie zaatakował low kickiem, Wójcik starał się obalić, ale „Kijana” nie dał się przewrócić. Kijańczuk ruszył agresywnie do przodu, trafił kolanem i szukał skończenia przed czasem. Wójcik świetnie zszedł w tempo po nogi i tym razem przeniósł walkę do parteru. Marcin zajął pozycję boczną. Kijańczuk starał się uciekać, jednak przy okazji oddał plecy. Wójcikowi nie udało się wpiąć i Rafał wrócił na nogi. Cały czas był jednak dociskany do siatki przez Wójcika. W połowie rundy zawodnicy wrócili do wymian na środku klatki. Kijańczuk bił regularnie low kickami. Po jednym z nich wycofał się z bólem stopy, co wykorzystał Wójcik, który przeszedł do ataku. Marcin zamykał „Kijanę” pod siatką i w końcówce rundy ponownie obalił swojego przeciwnika.

Pierwszą akcją ofensywną w drugiej rundzie była nieudana próba sprowadzenia ze strony Marcina Wójcika. Kijańczuk utrzymał się na nogach i starał się rozbijać rywala w stójce. Wójcik trafił mocnym ciosem, który zrobił wrażenie na Rafale. Po niecałych dwóch minutach Wójcik zamarkował uderzenie sierpowym i przeniósł walkę do parteru. Marcin przeszedł do dosiadu, a po chwili wpiął się za plecy. Zasypał Kijańczuka serią ciosów, następnie starał się znaleźć drogę do duszenia. Wójcik wrócił do zadawania uderzeń z tej dominującej pozycji i tym razem Kijańczuk nie zdołał znaleźć drogi do ucieczki. Sędzia ringowy zdecydował się wkroczyć i uchronić Rafała przed kolejnymi atakami. Marcin Wójcik zwycięzcą przez TKO!

93 kg: Marcin Wójcik pok. Rafała Kijańczuka przez TKO, runda 2

Pełne wyniki gali FEN 28

Dzisiejszym zwycięstwem Marcin Wójcik uzyskał status pretendenta do pasa mistrzowskiego FEN w wadze półciężkiej. O ten tytuł zawalczy z Adamem Kowalskim na zbliżającej się gali FEN 29 w Ostródzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.