Zła wiadomość dla fanów MMA i Conora McGregora mieszkających w USA. Gigant medialny ESPN do którego należą prawa do transmitowania gal UFC w systemie PPV na terenie USA, zdecydował się od stycznia 2021 podnieść cenę transmisji sportowych wydarzeń organizacji UFC do blisko 70 dolarów.

Powrót Conora McGregora w styczniu 2021 roku zbiegnie się w czasie z podniesieniem ceny za transmisję gali w systemie pay-per-view. Telewizja ESPN która należy do Disneya, potwierdziła w środę plany podniesienia ceny transmisji PPV za galę UFC z 64.99$ do 69.99$. Podwyżka dla amerykańskich fanów MMA zacznie się od gali UFC 257 na której Conor McGregor zmierzy się w rewanżu z byłym tymczasowym mistrzem wagi lekkiej, Dustinem Poirierem.

ESPN poinformowało również o podniesieniu rocznej ceny za dostęp do platformy ESPN+ na której fani mogą śledzić wszystkie gale UFC poza tymi transmitowanymi w PPV z 49.99$ do 59.99$.

Jest to już druga podwyżka cen za transmisję gal UFC w systemie PPV od czasu podpisania umowy na wyłączność z telewizją ESPN w 2019 roku. Początkowa cena transmisji wynosiła 59.99$ ale wzrosła do 64.99$ podczas zeszłorocznego debiutu Conora McGregora na platformie ESPN w walce z Donaldem Cerrone na gali UFC 246.

Po informacjach o podwyżce cen, „The Notorious” opublikował na Twitterze swoją reakcję:

7 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.