Maciej Różański został nowym mistrzem wagi półciężkiej European Fight Masters! Polak pokonał Willa Fleury’ego na gali EFM 3 przez trójkąt rękami w drugiej rundzie pojedynku.

Maciej Różański na początku walki starał się ustawić swojego rywala kontrolnymi lewymi prostymi. Po chwili zawodnicy stoczyli otwartą wymianę na środku klatki, zwieńczoną przejściem do zwarcia. Lepszą pozycję w klinczu pod siatką zajął Polak. Zawodnicy kręcili się i jeszcze kilkukrotnie sytuacja się odwracała. Po rozerwaniu i powrocie do stójki Róźański zaatakował celną kombinacją. Irlandczyk odpowiadał pojedynczymi ciosami, ale to Maciej bił mocniej i zaznaczał swoją przewagę. Will postanowił ruszyć po sprowadzenie. Różański wylądował na ziemi, szukał dźwigni na nogę, ale ostatecznie odpuścił i został zmuszony do walki z pleców. Polakowi udało się niedługo później wrócić na nogi. Różański przechwycił wysokie kopnięcie swojego przeciwnika i tym razem to on zdecydował się na przejście do parteru. Maciej przez ostatnią minutę pierwszej rundy kontrolował Irlandczyka na ziemi.

Irlandczyk czuł się swobodnie podczas walki, pracował aktywnie na nogach i nie obawiał się siły Różańskiego. Maciej podążał za swoim rywalem, ale nie podkręcał przesadnie tempa. Różański w końcu trafił mocnym ciosem, którym zamroczył Willa. Ten wycofał się i próbował ratować nieskutecznym obaleniem. Różański jeszcze kilkukrotnie trafił czysto na głowę Irlandczyka. Po dłuższej chwili spędzonej w klinczu pod siatką, Maciej kontynuował ataki w stójce. Walka przeniosła się do parteru. Różański zajął półgardę, a następnie pozycję boczną i krucyfiks. Maciej przeszedł ponownie do bocznej, skąd błyskawicznie zapiął trójkąt rękami i zmusił Willa Fleury’ego do odklepania!

93 kg: Maciej Różański pok. Willa Fleury’ego przez poddanie (trójkąt rękami), runda 2, 4:00 – walka o pas

Pełne wyniki gali EFM 3

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.