Walka Teofimo Lopeza oraz George Kambososa Jr ciągle stoi pod wielkim znakiem zapytania. Panowie od roku próbują się porozumieć w sprawie wspólnego spotkania, jednak ciągle pojawiają się nowe problemy. Tym razem okazuje się, że grupa promotorska Triller wycofała się z tego pojedynku.

Teofimo Lopez, który pokonał Vasyla Lomachenkę i zdobył pasy wagi lekkiej, miał zmierzyć się z George Kambososem Jr w pierwszej obronie. Okazuje się jednak, że po raz kolejny są duże zamieszania z organizacją wydarzenia. Obowiązkowy pretendent Kambosos został poproszony przez władze IBF o zgodę na przesunięcie gali z 4 na 16 października. Ten jednak odmówił i poprosił o dodatkowe $400 tysięcy, jeżeli ma wyjść do ringu w innym terminie. Tym samym grupa Triller poprosiła władze IBF, aby pozbawiły George’a szansy na pas i pozwoliły na znalezienie nowego przeciwnika dla Lopeza. W ten sposób występ mistrza stanął pod ścianą i nie wiadomo, czy w ogóle zobaczymy Amerykanina w ringu.

Teofimo Lopez sławę zyskał po zdobyciu pasa IBF w wadze lekkiej w starciu z Richardem Commeyem, jednakże już dużo wcześniej uznawany był za pięściarza z ogromnym potencjałem. Następnie wygrał jednogłośnie z Vasylem Lomachenką i stał się mistrzem wagi lekkiej, zabierając pasy WBO oraz WBA do swojego miasta. Problemem Lopeza jest tylko to, że po raz ostatni walczył rok temu. Naprawdę szkoda, że ten kapitalny pięściarz nie był bardziej aktywny w 2021 roku. Teofimo zazwyczaj toczył 3-4 pojedynku w ciągu 12 miesięcy, jednak teraz zawirowania kontraktowe nie pozwoliły mu na taką aktywność. Na razie nie wiadomo, czy zawodnik opuści szeregi Top Rank i zasili innego promotora. Dla Amerykanina najlepszym pomysłem byłoby dołączenie do grupy DAZN oraz Eddiego Hearna, którzy regularnie organizują duże wydarzenia bokserskie na wysokim poziomie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Mmayhem

UFC
Bantamweight

8,221 komentarzy 31,576 polubień

A przylądkiem Triller nie zrezygnował z zestawienia tego starcia?

:jjsmile:

Odpowiedz polub