Dustin Poirier (25-6) to człowiek o wielkim sercu. Zawodnik UFC wystąpi na gali grapplingowej SubStarts Jiu-Jitsu przed swoim powrotem do oktagonu UFC. Jego rywalem 21 lutego w Miami, będzie multimedalista BJJ i jeden z najlepszych grapplerów na świecie – Garry Tonon. Popularny ”The Lion Killer” obecnie występuje także pod banderą ONE Championship i może pochwalić się 5 zwycięstwami bez porażki.

Aby zrozumieć cel Poiriera należy przytoczyć jego wywiad dla MMAFighting.

Całość, 100% otrzymanej kwoty z biletów i zakupu PPV przeznaczę na rzecz ”The Good Fight Foundation”. Zbieramy pieniądze dla matek oraz dzieci szpitala w Lafayette. Część tych pieniędzy trafi na foteliki samochodowe dla dzieci, aby te mogły opuścić szpital bezpiecznie po wypisie. Chcemy zapewnić noworodkom bezpieczeństwo w drodze do domu.

Przypomnijmy, że weteran wagi lekkiej wraz ze swoją żoną Jolie Poirier pomaga ludziom w znacznym stopniu. Ich działalność stała się bardzo popularna, a w dodatku coraz więcej zawodników włącza się do pomocy, jak i samo UFC. Sam Khabib Nurmagomedov przekazał ogromną kwotę na konto fundacji, aby zbudować studnię zasilaną energią słoneczną w Ugandzie w Afryce.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.