Dustin Poirier został wyróżniony przez UFC nagrodą „Forrest Griffin Community Award”. UFC ogłosiło w piątek, że były tymczasowy mistrz kategorii lekkiej otrzyma wyróżnienie za swoją działalność charytatywną. Wraz ze swoją żoną, Jolie Poirier, zawodnik stworzył „The Good Fight Foundation”. Tak o nagrodzie wypowiedział się sam „Diamond”:

Jestem wdzięczny za to co już osiągnęliśmy z fundacją, cieszę się widząc jej rozwój i pomoc od innych. To niesamowite gdy robisz coś z serca, coś co ma dla Ciebie ogromne znaczenie – wtedy wszystko szybko samo się układa. Takie rzeczy po prostu muszą się wydarzyć.

Wraz z Toyo Tires, UFC przekaże na wyznaczoną przez Poiriera działalność charytatywną 25 000 $. Nagrodę zawodnik otrzyma podczas ceremonii „Hall of Fame” w 2020 roku.

W przeszłości Poirier urządzał różne akcje, aby wspomóc innych. Po gali UFC 242, na której zmierzył się z Khabibem Nurmagomedovem, przekazał ponad 100 000 $ na cele charytatywne z aukcji swojego sprzętu do walki. UFC pomogło zawodnikowi i przekazało taką samą kwotę.

Przed pojedynkiem z Danem Hookerem, który odbędzie się już dzisiejszej nocy, Poirier zapowiedział, że zapłaci za posiłki ludziom oglądającym galę w lokalnych restauracjach w Lafayette skąd pochodzi.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.