Według zespołu Evandera Holyfielda, Mike Tyson odrzucił ofertę na trzecią walkę obu panów opiewającą na sumę gwarantowanych zarobków w wysokości 25 milionów dolarów.

Według oświadczenia ze strony zespołu Holyfielda, negocjacje trzeciej walki były na zaawansowanym poziomie żeby obaj zawodnicy spotkali się w ringu, 29 maja w Hard Rock Stadium w Miami. Według nich, Tyson miał odrzucić ofertę na walkę z Holyfieldem. Negocjacje miały trwać kilka miesięcy, a według strony Holyfielda, strony były bardzo bliskie dopięcia umowy.  Ostatecznie żądania ze strony Mike’a były zbyt duże i nie doszli oni do porozumienia.

Tak o całej sytuacji wypowiedział się menadżer Holyfielda, Kris Lawrence:

Myśleliśmy, że mamy dopiętą umowę, ale szybko się rozpadła kiedy ludzie Tysona odrzucili wszystkie oferty. Negocjowaliśmy w dobrej wierze ale okazuje się, że traciliśmy czas.

Byli mistrzowie wagi ciężkiej Evander Holyfield oraz Mike Tyson mieli podpisać kontrakt, by spotkać się w trylogii. Portal boxingscene.com donosił, że 58-latek oraz 54-latek zawalczą jeszcze w tym roku. Warto przypomnieć, że ostatni pojedynek „Żelaznego Mike’a” z Royem Jonesem Jr. wygenerował około 1,6 mln wykupień, co dało kwotę $80 milionów.

Bokserzy mieli okazję walczyć ze sobą dwukrotnie w przeszłości. W roku 1996 Holyfield odebrał Tysonowi pas mistrza świata WBA wagi ciężkiej, pokonując go przed czasem w 11 rundzie walki. W drugim starciu, do którego doszło rok później Tyson został zdyskwalifikowany za odgryzienie kawałka ucha Holyfiledowi.

Odgryziony kawałem ucha przeszedł do historii boksu i stał również motywem jednej z reklam.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.