Organizacja UFC rozpoczęła wypełniać zawodnikami kartę walk gali w Saskatoon. Ostatnio informowaliśmy, że do oktagonu w Kanadzie powróci Oskar Piechota i otrzyma ostatnią szansę na wygraną. Teraz poznaliśmy mocne zestawienie w wadze ciężkiej – Curtis Blaydes (13-2) najprawdopodobniej podejmie Alexandra Volkova (31-7), 20 czerwca. Obaj zawodnicy werbalnie zgodzili się na ten pojedynek.

Dla Curtisa jest to szansa na czwarte zwycięstwo z rzędu. Od porażki z Francisem Ngannou w listopadzie 2018 roku wygrał on trzy pojedynki z: Justinem Willisem, Shamilem Abdurakhimovem oraz Juniorem Dos Santosem. Curtis po nokaucie nad Brazylijczykiem wspomniał, że zapewne nie dostanie walki o pas ze względu na ciężką sytuację rozmów Cormier-Miocić, dlatego też zdecydował się na pozostanie aktywnym zawodnikiem, nawet jeżeli starcie mistrzowskie się mu należy.

Rosjanin od października 2018 roku i niefortunnej porażce z Derrickiem Lewisem był dużo mniej aktywny od swojego przyszłego przeciwnika. Najpierw wypadł on z walki z Alistairem Overeemem, potem pokonał Grega Hardy’ego jednogłośną decyzją, jednak była to walka w zastępstwie za Juniora Dos Santosa. Zatem w ciągu ostatnich 17 miesięcy Alexander walczył tylko raz.

Aktualna rozpiska UFC Saskatoon:
265 lbs: Curtis Blaydes vs. Alexander Volkov
125 lbs (k): Gillian Robertson vs. Taila Santos
185 lbs: Marc-Andre Barriault vs. Oskar Piechota

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.