Istnieją duże szanse, że dojdzie do walki na szczycie wagi półciężkiej. Artur Beterbiev może zmierzyć się z Joe Smithem Jr. o pasy WBC, WBO oraz IBF.

Promotor Bob Arum stara się doprowadzić do dużego starcia w boksie pomiędzy Arturem Beterbievem a Joe Smithem Jr., pojedynek planowany jest z kibicami w Madison Square Garden. W ringu doszłoby do unifikacji trzech pasów wagi półciężkiej, Rosjanin to mistrz organizacji WBC oraz IBF, zaś Amerykanin organizacji WBO. Według doniesień portalu BoxingNews24 oraz BadLeftHook do pojedynku dojdzie jesienią.

Artur Beterbiev pochodzi z Dagestanu. Na ringu zawodowym stoczył 16 walk i wszystkie wygrał przed czasem, nigdy nie musiał czekać na decyzję. Karierę amatorską rozpoczynał on zwycięstwa w 2006 roku podczas Mistrzostw Europy Amatorów, potem po ten sam tytuł sięgał w 2010 roku. W 2007 oraz 2009 stawał na podium Mistrzostw Świata w boksie. Obecnie Artur z powodzeniem i bez większych problemów sieje spustoszenie w wadze półciężkiej.

Joe Smith Jr. w wadze półciężkiej zasłynął dzięki nokautowi na Andrzeju Fonfarze w pierwszej rundzie, kiedy to został mistrzem organizacji WBC Internatinal. Następnie tytuł stracił na rzecz Kubańczyka — Sullivana Barrery, potem odbił się i szybko wygrał z Melvinem Russelem, ale nie podołał w walce z Dmitrym Bivolem, który dzierży obecnie pas WBA. Aktualnie Amerykanin znajduje się na gali 3 zwycięstw z rzędu, a ostatnio pokonał mocnego Maxima Vlasova.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Benny

Brutaal
Light Heavyweight

592 komentarzy 1,020 polubień

zobaczyłbym taką walkę, lubie Smitha od walki z Fonfarą ale z Beterbievem nie ma raczej szans, znaczy jakieś szanse ma bo mocno bije ale to wszystko

Odpowiedz polub

yonigga

Weed Master

16,149 komentarzy 21,578 polubień

po tym co ostatnio pokazal beterbiev z deinesem stawiam na smitha

Odpowiedz polub