Na majowej gali UFC 250 Henry Cejudo ma stanąć do swojej pierwszej obrony w kategorii koguciej. Według początkowych ustaleń rywalem Amerykanina będzie Jose Aldo, jednak sytuacja spowodowana pandemią koronawirusa i przeniesieniem gali z Brazylii do USA, może poskutkować zmianą pretendenta. Swoją gotowość do walki z Cejudo wyraził Dominick Cruz, były mistrz wagi koguciej.

Zawsze zaakceptuję starcie o pas. Po to robimy to wszystko, żeby brać walkę mistrzowską, kiedy pojawi taka okazja. Realnie, skoro Aldo i Yan odpadają i pojawia się szansa dla mnie, dlaczego miałbym jej nie wykorzystać? Od dawna o to prosiłem.

Jose Aldo i Petr Yan mogą mieć problemy z dotarciem na galę z powodu obostrzeń dotyczących podróżowania. Fakt ten od razu wykorzystał Henry Cejudo, wyzywając Cruza do wejścia w zastępstwo.

Zobacz więcej: Doniesienia: UFC 250 nie odbędzie się w Brazylii, gala najprawdopodobniej w USA

Dominick Cruz po raz ostatni zawalczył 30 grudnia 2016 roku, kiedy to na gali UFC 207 stracił tytuł w walce z Codym Garbrandtem. Od tego czasu Amerykanin był zestawiany m.in. z Jimmiem Rivierą i Johnem Linekerem, jednak liczne kontuzje skutecznie uniemożliwiły mu powrót do oktagonu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.