Jakiś czas temu gościem programu Ariela Helwaniego był znany w środowisku MMA George Lockhart, odpowiedzialny za proces zbijania wagi wielu zawodników UFC. Wśród podopiecznych Lockharta znajdują się bądź znajdowali m.in. Khabib Nurmagomedov, Max Holloway czy Yoel Romero, a więc czołówka fighterów. Ku zaskoczeniu prowadzącego George wyjawił, iż zamierza on wrócić z zawodniczej emerytury (Lockhart pojedynkował się zawodowo i może pochwalić się bilansem  12-7) i najchętniej zmierzyłby się z innym dietetykiem, Mikiem Dolce (Dolce także walczył i osiągnął zawodowy bilans 5-10), z którym ma prywatne animozje.

Wielu ludzi pyta mnie, z kim chciałbym zawalczyć i jeśli jest osoba, którą chciałbym uderzyć w twarz, jest nią Mike Dolce. To byłaby walka, do której chciałbym doprowadzić. On wyciągał wiele rzeczy na mój temat, atakował moją osobę, atakował moją firmę. Chodził po sieci i atakował całą moją ekipę.

W dzisiejszym odcinku Ariel Helwani’s MMA Show pojawił się Mike Dolce, który szeroko skomentował zarówno wyzwanie rzucone przez Lockharta jak i samą jego osobę, którego to wielokrotnie określił jako “Zero Integrity George” (George Zero Uczciwości – przypis autora).

Walka z Georgem Lockhartem to żart. Jednakże sprawienie, bym zawalczył, będzie słono kosztowało, bo tak się składa, że mam pieniądze. Może nie mam sum, jakimi dysponuje Conor McGregor, ale mam więcej niż Tito Ortiz. Jeśli chcesz, żebym wrócił z emerytury lepiej przygotuj duży czek, bo żeby mnie zmotywować, musisz wyłożyć pół miliona dolarów. Z owej kwoty wezmę połowę, a drugą połowę natychmiast przekażę na rzecz dzieci z zaburzeniami żywienia. Oczywiście poproszę George’a, aby także przekazał połowę swojej wypłaty na rzecz jakiejś instytucji charytatywnej. Z całą pewnością nie zawalczę jednak z “Zero Integrity” Georgem w jego własnej organizacji, w której zawodnicy najpewniej nie otrzymają nawet wynagrodzenia. To co mógłbym zrobić, to zawalczyć z nim za pół miliona dolarów na gołe pięści (w BKFC – przypis autora). Skoro powiedział, że chce mnie uderzyć w twarz… to byłby dobry sposób, aby to zrobić.

Dietetyk zajmujący się topowymi gwiazdami jak McGregor czy kiedyś Ronda Rousey stwierdził, iż całe to wyzwanie jest niczym innym jak zabiegiem PR mającym wspomóc upadający biznes Lockharta.

To zabieg pijarowy z jego strony. On próbuje w ten sposób wyciągnąć swój biznes z tarapatów, bo UFC i Trifecta (Trifecta Nutrition – marka zajmująca się dostarczaniem gotowych posiłków, od pewnego czasu współpracująca z UFC – przypis autora) wycięła mu połowę rynku. Jego firma upada. Pomyśl tylko. Kiedy kierujesz dobrze prosperującym biznesem, czy myślisz o zorganizowaniu jakiejś lokalnej gali MMA? Czy wracasz wtedy z zawodniczej emerytury? Oczywiście że nie.

Doce zwrócił także uwagę na zaskakująco częste nie robienie wagi i problemy zdrowotne podopiecznych George’a Lockharta i nazwał go nawet niechlubnym rekordzistą w tej kwestii.

Dlaczego media MMA nie podadzą do wiadomości ilości jego porażek jeśli chodzi o ścinanie wagi swoich podopiecznych? Dlaczego media nie zbiorą tego do kupy i nie napiszą, że on ma najgorszy rekord pośród wszystkich specjalistów zajmujących się zarządzaniem wagą zawodników w historii sportów walki? Wedle mojej wiedzy “Zero Integrity” George ma najwięcej fighterów zdjętych z rozpisek z powodów medycznych, dlatego chciałbym, aby jakiś dziennikarz zrobił rozeznanie i podał to do wiadomości. Khabib Nurmagomedov, UFC 209 – ‘prawie umarłem’. Tak Khabib skomentował pracę z “Zero Integrity” Georgem. Mike Chiesa – ‘myślałem, że umrę’… kiedy przekroczył wagę o jeden funt podczas UFC 226. UFC 223, Max Holloway przewieziony do szpitala i pozbawiony szansy walki o tytuł mistrzowski. UFC 226, ponownie Max Holloway, ponownie hospitalizowany i pozbawiony walki o tytuł… nie bądźcie znudzeni, bo mam jeszcze kilka przykładów! Page VanZant UFC on FOX 22 – ‘proszę, nie pozwól mi umrzeć’, to jej słowa, kiedy leżała na podłodze w pokoju hotelowym w stanie agonalnym. To słowa zawodników, nie moje opinie… wszystko to można znaleźć w internecie. To dziwne, że media MMA nigdy nie podjęły tego tematu. UFC 225, Yoel Romero przy współpracy z “Zero Integrity” Georgem nie robi wagi i traci szansę pojedynku o tytuł. Jak myślicie, co czują Dana White i Ari Emanuel, kiedy widzą, że ich gwiazda przychodzi z “Zero Integrity” Georgem? 

Trudno zakładać, aby do starcia dietetyków faktycznie doszło. Dolce znakomicie radzi sobie finansowo, posiada kilka strumieni z których czerpie dochód i – jak sam mówi – branża MMA stanowi zaledwie 5% jego dochodu. Z drugiej strony Lockhart nie ma wystarczających środków na zorganizowanie tego pojedynku, trudno także zakładać, aby jakaś organizacja z kapitałem była zainteresowana taką potyczką.

Jakub Bijan
FREESTYLE || GRECO

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.