Na gali rozdania nagród za osiągnięcia w MMA na polskim podwórku w roku ubiegłym, statuetka Heraklesa za „Poddanie Roku 2019” trafiła w ręce Dawida Zawady. Zawodnik nie mógł być jednak obecny na ceremonii wręczania, więc nagrodę tę odebrał jego tato, Jerzy Zawada. Dawid na swoim profilu na Instagramie pochwalił się odbiorem statuetki.

– Heraklesa w kategorii Poddanie Roku zdobywa zawodnik, który skończył swego rywala w najbardziej efektowny sposób. Oprócz wizualnego aspektu techniki, pod uwagę brany jest również stopień trudności wykonania, kunszt, finezja oraz poziom poddanego rywala.

 

 

 

 

 

Na gali UFC on ESPN+ 21, która odbyła się 9 listopada Dawid wychodząc jako mocny underdog do walki z kuzynem Khabiba Nurmagomedova, zdołał zaskoczyć świat i poddać mocnego Dagestańczyka. Zawada złapał Nurmę w trójkąt, z którego Abubakar się już nie oswobodził. Za ten wyczyn został nagrodzony przez UFC bonusem „występu wieczoru”, otrzymując dodatkowe 50 tys. dolarów.

Heraklesy polskiego MMA 2019

To najważniejsze nagrody w polskim MMA przyznawane są od 2012 roku przez najbardziej doświadczonych dziennikarzy z branży sportów walki. Idea uhonorowania zawodników za osiągnięcia w roku ubiegłym, spotkała się entuzjazmem środowiska MMA w Polsce. Wkrótce, po zorganizowaniu pierwszej edycji, do pomysłu dołączyły pozostałe portale z branży, a kapituła wybierająca laureatów, z roku na rok się powiększała aż do momentu, w którym Heraklesy stały się oficjalnymi i najbardziej prestiżowymi nagrodami, jakie zawodnik z Polski może dostać w swojej zawodniczej karierze.

Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.