Doskonale znany polskiej publiczności David Zawada w końcu doczekał się kolejnego występu w organizacji UFC od 2019 roku. Zawodnik UFD GYM już w tę sobotę wystąpi na gali amerykańskiego giganta w Abu Zabi. Jego rywalem będzie Ramazan Emeev.

‚Sagat’ w kwietniu 2020 roku miał stanąć do pojedynku z Anthonym Rocco Martinem, aczkolwiek do tego pojedynku nie doszło ze względu na pandemię koronawirusa. Następnie 30-latek został zestawiony z Mounirem Lazzezem na październikową galę, ale krótko przed wydarzeniem u jego oponenta wykryto obecność COVID-19. Finalnie UFC nie zorganizowało mu żadnego zastępstwa i nadszedł ten czas, kiedy Niemiec z polskimi korzeniami będzie mógł wystąpić na wschodniej wyspie walk, ale w 2021 roku.

David zameldował się już w hotelu i wypełnia swoje obowiązki medialne przed pojedynkiem. Do starcia z Ramazanem dojdzie już w sobotę, wyjście Zawady przewidywane jest na godzinę 19:00. Przypominamy, że wydarzenie w Abu Zabi rozpoczyna się od 18:00 kartą wstępną, karta główna startuje o 21:00. W walce wieczory zobaczymy Maxa Hollowaya oraz Calvina Kattara.

Rywal – Ramazan Emeev znany jest z organizacji M-1 Global. W UFC zadebiutował w 2017 roku i wygrał do tej pory 4 walki. Przegrywał tylko raz z Anthonym Rocco Martinem. Ostatni występ zaliczył blisko 6 miesięcy temu, kiedy pewnie pokonał Niklasa Stolze. Ramazan to bitny zawodnik, lubi boksować w bliskim dystansie i często się odsłania, dosłownie wbiega w swoich rywali. Jego głównym atutem jest G&P, dzięki wywieraniu presji jest w stanie szybko obalać i dominować. Dla Davida z pewnością nie będzie to łatwa przeprawa.

2 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.