Alexander Volkanovski — mistrz wagi piórkowej UFC w lipcu 2020 roku pokonał po raz drugi Maxa Hollowaya i pozostał na tronie. Niewykluczone, że w przeszłości dojdzie do trzeciego spotkania obu panów, zanim jednak to nastąpi, warto przypomnieć ich ostatnią potyczkę.

Organizacja UFC przed walką Alexandra Volkanovskiego z Brianem Ortegą na gali UFC 266 postanowiła przypomnieć jego bój z Maxem Hollowayem. Na platformie YouTube amerykańskiego giganta pojawiło się pełne nagranie z tej walki. Wracając do lipca 2020 roku, trzeba wiedzieć, że zdania co do werdyktu sędziów są podzielone. Według wielu fanów rewanż powinien wygrać 'Błogosławiony’ i odzyskać pas wagi piórkowej. Sam Dana White po ponownym obejrzeniu starcia stwierdził, że Volkanovski w przyszłości będzie musiał jeszcze raz podjąć Hawajczyka.

Holloway wyglądał niesamowicie w ostatniej walce. Wiem, że Volkanovski nie chce o tym słyszeć, ale musi przez to przejść, żeby zostawić ostatecznie za sobą temat Hollowaya — powiedział Whyte na łamach BT Sport.

Volkanovski z Hollowayem zawalczyli po raz pierwszy w grudniu roku 2019 i wówczas Alex odebrał pas mistrzowski MaxowiHolloway po dwóch przegranych z Volkanovskim powrócił do oktagonu w styczniu tego roku i zmierzył się w nim z Calvinem Kattarem. Starcie rozegrało się na przestrzeni pięciu rund, ale to Holloway w nim dominował i brutalnie rozbijał rywala, ostatecznie wygrywając z nim na punkty.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Bambo
Bambo

KSW
Light Heavyweight

5,784 komentarzy 30,852 polubień

Ale dlaczego przed walka volkanowskiego wrzucili jego walkę z maxem, którą przegrał? :neildegrassewhoa:

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of łajcior
łajcior

Maximum FC
Lightweight

1,509 komentarzy 2,246 polubień

Fajna walka, te ich dwa pojedynki pięknie pokazują jak bardzo wyżej są od reszty dywizji
Osobiście szanuje Aleksandra i mam nadzieję że napierdoli Ortege jak psa

Odpowiedz polub

Avatar of Boxerross
Boxerross

Legacy FC
Featherweight

1,926 komentarzy 3,039 polubień

Ja to widzę tak, że Ortega ogrywa Volkana, a później przegrywa z Maxem

Odpowiedz 2 polubień