Już 13 grudnia w Radomiu odbędzie się gala Babilon MMA 11. W walce Wieczoru nastąpiło jednak przetasowanie i jak poinformował dziennikarz Artur Mazur, zamiast Marifa Piraeva (MMA 28-2-1), nowym przeciwnikiem Daniela Skibińskiego (MMA 14-5) będzie inny Rosjanin, Lom-Ali Nalgiev (MMA  16-7).

Lom-ali polskim fanom znany jest przede wszystkim ze znokautowania Igora Michaliszyna (MMA 5-2) na gali RWC 3 w Gdyni. W lipcu tego roku potrzebował nieco ponad dwóch minut by brutalnie uporać się z Polakiem. Zawodnik ten to weteran gal M-1 oraz ACA (gdy jeszcze organizacja działała pod nazwą ACB).

Skibiński do klatki wyjdzie z serią ośmiu zwycięstw z rzędu, podczas której pokonywał kolejno Vitaly’ego Slipenkę, Igora Michaliszyna, Łukasza Szczerka, Islama Sayeda, Davy’ego Gallona, Gianniego Melillę, Pawła Pawlaka i Adriano Rodriguesa. W grudniu Polak stanie więc przed szansą zdobycia dziewiątego zwycięstwa na przestrzeni ostatnich trzech lat.

W swojej karierze „Skiba” pokonywał również między innymi Rafała Lewonia, Michała Michalskiego czy Mariusza Radziszewskiego. Przegrywał natomiast z Kamilem Szymuszowskim czy Tomaszem Romanowskim – starcia te miały jednak miejsce na przestrzeni lat 2013 – 2015.

Na razie nie wiadomo co jest przyczyną zmiany rywala dla Daniela, ale już za trzy dni (30.11) Marif Piraev będzie walczył z Rodrigo Caporą na gali MFP 231 w Rosji. Tak krótki termin między walkami być może spowodował wycofanie się organizacji Babilon z zakontraktowania Piraeva. Na poprzedniej gali Joao Rodrigues miał walczyć z Krzysztofem Gutowskim, jednak tuż przed galą wyszło, że był świeżo po dwóch nokautach i ze względu na zdrowie zawodnika, w jego zastępstwo wszedł Fin Jerry Kvarnstrom.

Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.