Amerykański klub MMA — AKA (American Kickboxing Academy), który mieści się w San Jose, Kalifornia już niebawem przywita nowego trenera. Pionierska szkoła MMA od lat dostarcza zawodników dla najlepszych organizacji na świecie i nigdy nie zwalnia tempa. Pod jej skrzydłami wychowali się, chociażby: Cain Velasquez, Daniel Cormier, Luke Rockhold. Oczywiście dagestańska ekipa Khabiba Nurmagomedova także przebywa pod okiem trenera Javiera Mendeza.

Tak się składa, że niebawem Daniel Cormier będzie pełnoprawnym szkoleniowcem w AKA. O nowym zadaniu ”DC” poinformował jego były trener.

Danielowi już wystarczy, ma 41 lat, a poznaliśmy się, kiedy miał 27 lat. Musi już odpuścić.

Ten gość ma, co robić. Codziennie przeprowadza wiele wywiadów, analizuje walki i wypowiada się w telewizji. Nie musi walczyć, szkoda, że nie wygrał ostatniej walki i nie mógł się do końca spełnić, ale i tak jest jednym z największych zawodników w historii. Naprawdę nie musi niczego udowadniać.

Jego ostatnie 11 walk, to starcia o tytuł. Daniel chce pomóc dzieciom, ludziom w moim klubie. Jest najlepszym zapaśnikiem, więc się z tego cieszę. On ma z tego wielką radość, uwielbia szkolić ludzi.

Cormier przez wiele lat dawał mi powody do radości, jestem z niego bardzo dumny. Teraz pomoże mi i Bobowi w przygotowaniach innych. Jemu nie chodzi o pieniądze, zawsze każdemu pomaga, ponieważ kiedyś znalazł się w takiej sytuacji. Sam kiedyś był biedny i bez celu, ktoś mu pomógł, a on teraz się odwdzięcza.

Po pojedynku z Miociciem — Cormier w rozmowie z Roganem zakończył oficjalnie karierę zawodnika MMA. Były podwójny mistrz UFC, zanim wszedł do klatki na UFC 252, zapowiedział, że niezależnie od wyniku będzie to jego ostatnia walka w karierze. 41-letni Cormier odszedł ze sportu jako jeden z najlepszych zawodników. Były zapaśnik olimpijski był dopiero drugim zawodnikiem w historii organizacji, który posiadał jednocześnie dwa mistrzowskie tytuły UFC w różnych kategoriach wagowych. Jest również jedynym zawodnikiem, który obronił mistrzowski pas, posiadając oba tytuły. W przeszłości mierzył się z takimi rywalami jak Jon Jones, Alexander Gustafsson, Frank Mir, Anderson Silva, Anthony „Rumble” Johnson czy Josh Barnett.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.