Informacja prasowa

W trzecim dniu Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2022 polscy zawodnicy stoczyli cztery pojedynki i wszystkie wygrali. Trzy panie z reprezentacji wyłonionej przez Stowarzyszenie MMA Polska dosłownie rozgromiły swoje przeciwniczki.

Mistrzostwa Świata IMMAF 2022 rozpoczęły się 12 lutego w Serbii. W trzecim dniu zawodów w turniejowych zmaganiach z polskiej kadry wzięli udział: Michał Borowski, Paulina Kontna, Paulina Wiśniewska i Magdalena Czaban. Michał Borowski zwyciężył na punkty, natomiast wszystkie panie rozbiły swoje rywalki przed czasem. Cała czwórka zawodników awansowała tym samym do półfinałów i w kolejnych dniach zawalczy o wejście do finału mistrzostw świata.

Oficjalne wyniki trzeciego dnia zmagań:

Seniorzy:
1. Waga musza 56,7 kg (125 lb) – Paulina Wiśniewska pokonała Mathilde Aschenbrenner (Francja) przez poddanie, 1:11, runda 2
2. Waga kogucia 61,2 kg (135 lb) – Paulina Kontna pokonała Ellen Karlsson (Szwecja) przez TKO, 2:09, runda 1
3. Waga atomowa 47,7kg (105 lbs) – Magdalena Czaban pokonała Khushboo Nishad (Indie) przez TKO, 1:55, runda 1

Juniorzy:
1. Waga lekka 70,3 kg (155 lb) – Michał Borowski pokonał Kyle’a Mayocchi (Australia) jednogłośną decyzją sędziów (3 x 29-28)

Tegoroczna edycja Mistrzostw Świata IMMAF 2022 odbywa się w Serbii w dniach od 12 do 17 lutego. W Stark Arenie w Belgradzie rywalizuje 462 reprezentantów 62 krajów. Są to największe amatorskie zawody w historii International Mixed Martial Arts Federation, która jest najważniejszą międzynarodową organizacją zajmującą się promowaniem i rozwojem amatorskiego MMA. IMMAF powstała w roku 2012. Jednym z głównych celów organizacji jest wprowadzenie MMA na igrzyska olimpijskie. IMMAF zrzesza już ponad 120 organizacji z całego świata zajmujących się MMA w jego amatorskim wydaniu.

Stowarzyszenie MMA Polska, która należy do IMMAF i które powołuje kadrę Polski, powstało w roku 2019. Jest to pierwsza w kraju organizacja powołana do reprezentowania i tworzenia profesjonalnej przestrzeni dla rozwoju amatorskiego MMA. Głównym celem Stowarzyszenia jest między innymi dbanie o pozytywny wizerunek MMA, organizowanie zawodów krajowych, powoływanie kadry na międzynarodowe turnieje, a w dalszej przyszłości wprowadzenie tej dyscypliny do grona sportów olimpijskich.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

zielony666

UFC
Middleweight

13,700 komentarzy 56,999 polubień

Brawo ekipa Kelnera!

Odpowiedz 1 Like