Organizacja UFC spełni życzenie Curtisa Blaydesa, który po ostatniej walce Derricka Lewisa wyzwał go na walkę w oktagonie. Według informacji jakie podało ESPN, czołowi zawodnicy kategorii ciężkiej zmierzą się w walce wieczoru listopadowej gali UFC. Nieznana jest jeszcze lokalizacja wydarzenia, które odbędzie się 28 listopada.

Blaydes (14-2 MMA) ma na swoim koncie 11 walk w oktagonie UFC. Zawodnik wygrał 4 ostatnie pojedynki, pokonując w tym czasie m.in. Juniora dos Santosa czy Alexandra Volkova. Dwie przegrane w karierze zadał mu jeden zawodnik – Francis Ngannou. Blaydes znany jest ze swoich umiejętności zapaśniczych.

Lewis (24-7 MMA) jest bardziej doświadczony w UFC niż jego rywal – walczył aż 20 razy w oktagonie. Zawodnik też może pochwalić się niezłą serią zwycięstw – wygrał trzy ostatnie pojedynku z Alekseiem Oleinikiem, Ilirem Latifim oraz Blagoyem Ivanovem. „Black Beast” to rekordzista pod względem ilości wygranych przez KO w królewskiej dywizji największej organizacji MMA na świecie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.