Walka, która została odwołana na dzień przed galą, na której miała się odbyć, została ponownie zaplanowana przez UFC. Starcie Curtisa Blaydesa i Derricka Lewisa planowane było na UFC Vegas 15, 28 listopada 2020 roku. Z powodu pozytywnego testu na COVID-19 Blaydesa, starcie nie mogło się odbyć. Organizacja zdecydowała, że obaj panowie znowu zostaną ze sobą zestawieni. Tym razem pojedynek ma odbyć się 20 lutego.

Blaydes (14-2 MMA) ma na swoim koncie 11 walk w oktagonie UFC. Zawodnik wygrał 4 ostatnie pojedynki, pokonując w tym czasie m.in. Juniora dos Santosa czy Alexandra Volkova. Dwie przegrane w karierze zadał mu jeden zawodnik – Francis Ngannou. Blaydes znany jest ze swoich umiejętności zapaśniczych.

Lewis (24-7 MMA) jest bardziej doświadczony w UFC niż jego rywal – walczył aż 20 razy w oktagonie. Zawodnik też może pochwalić się niezłą serią zwycięstw – wygrał trzy ostatnie pojedynku z Alekseiem Oleinikiem, Ilirem Latifim oraz Blagoyem Ivanovem. „Black Beast” to rekordzista pod względem ilości wygranych przez KO w królewskiej dywizji największej organizacji MMA na świecie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.