Według informacji, jaką podał dziennikarz ESPN, na gali UFC, która odbędzie się 27 marca, dojdzie do niezwykle ciekawie zapowiadającego się pojedynku w limicie kategorii półciężkiej pomiędzy Jimmym Crutem (MMA 12-1) Johnnym Walkerem (MMA 18-5).

24–letni Crute to wschodząca gwiazda tej dywizji. „The Brute” jest aktualnie po dwóch zwycięstwach z rzędu. Ostatni raz w oktagonie był widziany w październiku, kiedy to już w pierwszej rundzie rozprawił się z Modestasem Bukauskasem. Wcześniej pokonał przez poddanie naszego rodaka, Michała Oleksiejczuka. Australijczyk obecnie plasuje się na dwunastym miejscu w rankingu.

Zaś cieszący się ogromną popularnością wśród fanów Walker angaż w największej organizacji na świecie wywalczył w programie Dana White’s Contender Series w 2018 roku. Dotychczas pod jej szyldem stoczył sześć pojedynków. Do ostatniego starcia przystępował po dwóch porażkach z rzędu, aczkolwiek udało się mu przełamać tę niechlubną passę nokautując Ryana Spanna we wrześniu ubiegłego roku. Reprezentant SBG Ireland jest sklasyfikowany na dziewiątym miejscu we wspomnianym już wcześniej rankingu.

Póki co, nieznana jest lokalizacja tego wydarzenia.

21 KOMENTARZE

  1. Patrząc na to zestawienie myślę sobie: Michał Oleksiejczuk i Jędrzej Maćkowiak. Chętnie bym tych gości obejrzał w oktagonie. Ten pierwszy jeszcze wróci ten drugi niekoniecznie.

  2. Zawsze jest możliwość szczęśliwego trafienia przez Walkiera, ale Crute tutaj powinien zgrindować zapasami i pokusić się o założenie jakiegoś ładnego duszenia albo poskręcanie rywala.

  3. Krylov bez problemu trafiał i przewracał Walkera, myślę że tu będzie podobnie a Crute ma na pewno lepsze BJJ niż Nikita.

  4. Krylov bez problemu trafiał i przewracał Walkera, myślę że tu będzie podobnie a Crute ma na pewno lepsze BJJ niż Nikita.

    Krylov ma sporo lepsze BJJ od Crute,Ausrralijczyk ma dobre zapasy ale Walker ciągle się rozwija i myślę że nawet jak nie rozjebie go w pierwszych 30s (co zresztą jest też dość prawdopodobne) to po prostu będzie wstawał z pod Crute,aż ten się zasapie i go wtedy Bralol rozjebie w stójce.

  5. Krylov ma sporo lepsze BJJ od Crute,Ausrralijczyk ma dobre zapasy ale Walker ciągle się rozwija i myślę że nawet jak nie rozjebie go w pierwszych 30s (co zresztą jest też dość prawdopodobne) to po prostu będzie wstawał z pod Crute,aż ten się zasapie i go wtedy Bralol rozjebie w stójce.

    Z tym BJJ nie jestem taki pewien, jak mi kiedyś jakiś user odpowiedział Krylov ma dobre BJJ ofensywne a słabe defensywne z czym można się zgodzić. Crute też nie wydaje się łatwy do trafienia.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.