Paulo Costa szczerze wyznał, że otrzymał ofertę na walkę z Seanem Stricklandem na czerwcowej gali UFC. Strickland odniósł się do tych informacji.

Paulo Costa i Sean Strickland to czołowi zawodnicy kategorii średniej UFC. Obaj panowie są po przegranych – Borrachinha w ostatniej walce przegrał z Robertem Whittakerem, a Strickland musiał uznać wyższość Dricusa Du Plessisa. Brazylijczyk w podcaście The Coach and The Casual wyznał, że otrzymał ofertę na walkę z byłym mistrzem, ale ten miał odmówić.

Podobała mi się wizja walki z Cannonierem, UFC zasugerowało to na czerwiec. Później jednak wrócili i chcieli mnie zestawić ze Stricklandem. To świetne starcie, nawet lepsze niż z Cannonierem – tak myślę. Niestety nie wiem co się stało – Strickland musiał odmówić. Tak powiedziało mi UFC. Dostałem od nich informację. Nadal myślę, że to świetne zestawienie i chciałbym z nim zawalczyć.

Strickland krótko odniósł się do słów Brazylijczyka na swoim profilu na Instagramie.

Nigdy nie odmawiam… Po prostu zapytałem „za ile” (śmiech).

Dla Costy byłaby to ogromna szansa na błyskawiczny awans na sam szczyt rankingu kategorii średniej UFC. Brazylijczyk zajmuje obecnie 7. miejsce w tym zestawieniu, kiedy to Strickland jest numerem 1. Wyprzedza go tylko mistrz, Dricus Du Plessis. Ostatnio Amerykanin nawoływał o walkę ze Stillknocksem, ale ten prawdopodobnie zmierzy się w pierwszej obronie tytułu z Israelem Adesanyą. Do starcia mistrzowskiego w dywizji do 84 kilogramów UFC ma dojść na UFC 305 w sierpniu tego roku w Australii.

32-letni Costa (14-3 MMA) wygrał tylko jedną walkę podczas swoich ostatnich trzech występów w oktagonie UFC. W przeszłości mierzył się z m.in. Israelem Adesanyą, Yoelem Romero, Marvinem Vettorim czy Lukiem Rockholdem. Borrachinha 11 z 14 wygranych w karierze zdobywał przez KO/TKO.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of Quairon
Quairon

Legacy FC
Featherweight

1,946 komentarzy 4,188 polubień

Dawać mnie te dymy!!! :robbie:

Odpowiedz 1 Like