Czołowy zawodnik wagi półciężkiej UFC, Corey Anderson podpisał długoletni kontrakt z drugą największą organizacją MMA na świecie, Bellator MMA.

Ostatni przeciwnik Jana Błachowicza, Corey „Overtime” Anderson niespodziewanie rozstał się z organizacją UFC przed zakończeniem kontraktu i przeszedł do Bellatora.

Anderson (MMA 13-5, #4 w UFC) w ostatnich latach był czołowym zawodnikiem organizacji w wadze półciężkiej. Do UFC trafił w 2014 roku po wygraniu 19 sezonu TUF`a. Mimo dwóch dobrych serii zwycięstw, nigdy nie doszedł do walki o pas mistrza wagi półciężkiej. W kluczowych momentach kariery przegrywał pojedynki z „Shogunem”, Jimim Manuwą oraz ostatni, rewanżowy pojedynek z Janem Błachowiczem.

 

Według informacji podanych przez ESPN, Anderson nadal miał obowiązujący kontrakt z największą organizacją MMA na świecie, ale poprosił o zwolnienie które zostało przyznane.

„To była wspólna decyzja Coreya i UFC” – powiedział menedżer Andersona, Ali Abdelaziz. „Chciałbym podziękować UFC i Bellator, wszystkim zaangażowanym stronom. Cały proces trwał mniej niż dwie godziny i jesteśmy wdzięczni obu organizacjom”.

Anderson dołączy do wagi półciężkiej Bellatora w której mistrzem jest były zawodnik UFC, Ryan Bader. Aktualny mistrz będzie bronić swojego tytułu w walce z Vadimem Nemkovem 21 sierpnia na gali Bellator 244.

Poniżej zakończenie kariera Andersona w UFC:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.