Conor McGregor i Dustin Poirier mają dość czekania na wieści od UFC i postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Irlandczyk, który od jakiegoś czasu zabiega o walkę w oktagonie, lecz nie może dogadać się z organizacją, zapytał na swoim profilu na Twitterze byłego rywala o chęć walki, której zyski przekazane zostaną na cele charytatywne. Dustin, który jest zaangażowany w swoją fundację „Good Fight” przystał na propozycję „The Notoriousa”.

Hej bracie! Chcesz walczyć w MMA jako walka charytatywna? Zero powiązania z UFC. Przekażę pół miliona na cel charytatywny wybrany przez ciebie. Sprzedamy to w PPV albo popracujemy nad umową z telewizją, dołączymy inne fundacje charytatywne, które są bliskie mojemu sercu. Jestem zaangażowany w wielu. Po prostu walka pokazowa na cele charytatywne.

12 grudnia, Point Depot w Irlandii. Bez ważenia, kategoria wagowa bez limitu, zunifikowane zasady. Ja załatwię wszystkie sprawy dotyczące podróży dla ciebie i twojej rodziny. McGregor Sports and Entertainment MMA w połączeniu z The Good Fight Foundation. Charytatywne mieszane sztuki walki!

Poirier natychmiastowo odpowiedział na propozycję McGregora:

Wchodzę w to! Zróbmy to! Wiele osób na tym zyska.

Doskonale. Przejdźmy do rozmowy prywatnej i popracujmy nad procesem. Dobry człowiek Dustin! Szanuję twoje działania filantropijne, szanuję twoje zachowanie po naszej pierwszej walce. Masz mój szacunek.

12 grudnia, zaznaczcie tę datę w swoich kalendarzach.

Oczywiście zanim dojdzie do takiego pojedynku, obaj zawodnicy musieli dogadać się z UFC, z którym związani są kontraktami. McGregor zapowiadał sporą aktywność w klatce największej organizacji MMA na świecie w tym roku, lecz jak twierdzi nie otrzymał konkretnej propozycji od UFC. Jeśli chodzi o Poiriera, ten miał zawalczyć z Tonym Fergusonem, lecz nie dogadał się z organizacją w kwestii finansowej. Zawodnik wierzy, że powinien zostać odpowiednio wynagrodzony za starcie z „El Cucuy”, lecz jak widać UFC ma inne zdanie. Nie wiadomo jaka czeka przyszłość obu panów, który stanowią absolutną czołówkę kategorii lekkiej MMA na świecie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.