Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk była gościem specjalnym na gali KSW 54. Dla pani minister był to pierwszy raz, kiedy mogła na żywo oglądać galę MMA. Tuż po wydarzeniu w rozmowie dla serwisu powiedział:

Debiutuję na gali KSW, ale debiutuję w ogóle na wszystkich sportach, ponieważ całą karierę uprawiałam szermierkę i głównie na te zawody jeździłam. Teraz nadrabiam stracony czas i mogę uczestniczyć w takich wydarzeniach jak gala KSW 54.

Minister sportu odniosła się również do sprawy powrotu rywalizacji w różnych dyscyplinach po przerwie związanej pandemią koronawirusa.

Oczywiście staramy się wspierać wszystkie środowiska sportowe, żeby w tych trudnych czasach pandemii koronawirusa móc uczestniczyć w rywalizacji sportowej. Jest to ogromna branża zarówno pod względem sponsorskim, ale również życiowym dla zawodników. Staramy się więc, żeby sport wracał i żeby utrzymać zainteresowanie różnymi dyscyplinami. Cieszę się więc, że i gale KSW się odbywają. Toczą się też zawody w halach, ale też i mecze piłkarskie z kibicami. Myślę, że póki co jesteśmy bezpieczni i mam nadzieję, że tak zostanie.

Gala KSW 54 była drugim wydarzeniem organizacji, które odbyło się po przerwie związanej z koronawirusem. Wcześniejsza gala KSW 53 odbyła się pod koniec lipca. Oba wydarzenia zorganizowane zostały w wersjach studyjnych bez dużego udziału publiczności. Kolejne gale planowane są w podobny sposób.

Zobacz również: Michał Kita odpowiedział na wyzwanie De Friesa

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.