Czempion wagi piórkowej UFC, Alexander Volkanovski (MMA 22-1), udzielił ostatnio wywiadu dla ESPN, w którym wypowiedział się na temat potencjalnego przejścia do dywizji lekkiej. „The Great” dał jasno do zrozumienia, że aktualnie skupia się na bronieniu tytułu mistrzowskiego kategorii do 145 funtów, dodając przy tym, że taki scenariusz jest jak najbardziej realny w dalszej perspektywie.

To jest coś, co zdecydowanie planuję w przyszłości. Nie chcę się jednak nad tym rozwodzić, ponieważ mam obecnie inne plany.

Chcę być najlepszym zawodnikiem na świecie – to jest mój główny cel. Aby nim zostać muszę również przejść do kategorii lekkiej i w niej walczyć. Mimo wszystko, zamierzam najpierw wyczyścić dywizję, aby zostać najlepszym piórkowym w historii.

30–letni Australijczyk jest obecnie niepokonany pod szyldem największej organizacji na świecie. Ma za sobą dwa zwycięskie pojedynki mistrzowskie z Maxem Hollowayem. Niewykluczone, że jego oponentem w drugiej obronie pasa będzie Brian Ortega, który w październiku pokonał „Koreańskiego Zombie”.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.