CB Dolloway opuścił UFC i nie czekał zbyt długo, aby znaleźć sobie innego pracodawcę. Były finalista programu TUF nie będzie już występował w największej organizacji MMA na świecie Zamiast tego zmierzy się z Jiri Prochazką na sylwestrowej gali RIZIN, 31 grudnia w Japonii. Stawką tego starcia będzie pas mistrzowski kategorii półciężkiej organizacji.

Dolloway opuścił UFC po 11 latach w organizacji. 36-latek otrzymał 2-letnie zawieszenie od USADA za stosowanie rozmaitych zakazanych substancji. W jego organizmie znaleziono m.in. anastrozol, GHRP-2, GHRP-6 oraz klomifen. Zawieszenie zawodnika trwałoby do 13 grudnia 2020 roku, lecz RIZIN nie uznaje polityki USADA więc będzie mógł wystąpić na zbliżającej się gali.

W ostatnich 3 walkach Dolloway ma bilans 2-1. Wygrywał z Edem Hermanem oraz Hectorem Lombardem. Jego rywal, Prochazka, jest ostatnio w świetnej formie – wygrał 9 walk z rzędu. Na galach rizin nokautował m.in. Brandona Halseya, Muhammeda Lawala czy Fabio Maldonado. 22 z 25 pojedynków wygrywał przez TKO/KO.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.