Ważne zestawienie w kategorii słomkowej UFC planowane jest na grudniową galę PPV. Według wielu źródeł, na UFC 256 zawalczyć mają była mistrzyni dywizji, Carla Esparza, i wschodząca gwiazda organizacji UFC, Amanda Ribas. Informację potwierdziło MMA Fighting.

Esparza (17-6 MMA) wygrała cztery ostatnie walki, wszystkie przez decyzje sędziowskie. W tym czasie pokonała m.in. Michelle Waterson oraz Alexę Grasso. Większość, bo 10 z 17, pojedynków w karierze zawodniczka zdobywała właśnie przez werdykt sędziowski. W przeszłości mierzyła się z m.in. Joanną Jędrzejczyk, na rzecz której straciła pas mistrzowski kategorii słomkowej UFC.

Ribas (10-1 MMA) wygrała 5 poprzednich walk, z czego 4 odbyły się w oktagonie UFC. 26-latka wygrywała w klatce największej organizacji MMA na świecie z m.in. Mackenzie Dern czy Paige VanZant. 7 z 10 pojedynków w karierze kończyła przed czasem.

UFC 256 ma odbyć się 12 grudnia w nieznanej jeszcze lokalizacji. Walką wieczoru ma być starcie Kamaru Usmana z Gilbertem Burnsem. Na gali wystąpić ma także Amanda Nunes, która zmierzy się z Megan Anderson.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.