Yair Rodriguez nie zawalczy z Zabitem Magomedsharipovem w najbliższej przyszłości w oktagonie UFC. „Pantera” doznał kontuzji kostki, która wyeliminuje go z potencjalnego starcia z Rosjaninem w sierpniu tego roku. Informację podał sam prezydent UFC. Organizacja zamierza szukać zastępstwa do walki z Magomedsharipovem. Walka dwóch młodych zawodników miała odbyć się 29 sierpnia.

Na powyższą wiadomość szybko zareagował były rywal Rosjanina — Calvin Kattar, który w ostatnim pojedynku pewnie rozbił Dana Ige, a wcześniej bez problemów uporał się z Jeremym Stephensem. Pierwszy pojedynek Kattara z Zabitem przyniósł wiele emocji, a w końcówce starcia zdecydowanie przeważał Calvin, który zabrał Magomedsharipovi wiele tchu. Było blisko skończenia, ale Dagestańczyk przetrwał i bądź co bądź, wygrał pierwsze dwie rundy i tym zapewnił sobie zwycięstwo w 2019 roku z Amerykaninem.

Yair Rodriguez wypada z 29 sierpnia, nie zawalczy z Zabitem z powodu kontuzji kostki. Dana White potwierdził tę informację.

Menedżer Calvina Kattara — Tyson Chartier potwierdził, że jego zawodnik jest gotowy na zastępstwo. Na razie UFC nie zdradza żadnej decyzji.

Zabit Magomedsharipov (MMA 18-1) ma obecnie świetną serię 14 zwycięstw z rzędu i jest niepokonany w organizacji UFC. 29-letni Rosjanin to były mistrz organizacji ACA  (wcześniej ACB), który do UFC trafił w 2017 roku. Od tego czasu w oktagonie najlepszej organizacji na świecie wygrał 6 walk. Co ważne ostatni pojedynek toczył właśnie z Kattarem — listopad 2019 roku.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.