Były zawodnik organizacji UFC, Bartosz Fabiński, powróci po dwuipółrocznej przerwie do rywalizacji. 37-latek zmierzy się z Kacprem Karskim w walce wieczoru gali STRIFE 5. Informację o starciu w wadze średniej przekazał menadżer Artur Ostaszewski.

Fabiński (MMA 15-5) ostatni raz rywalizował w kwietniu 2021 roku na gali UFC w Las Vegas. Wówczas „Rzeźnik” przegrał przez poddanie gilotyną w pierwszej rundzie z Geraldem Meerscheartem. Po tej porażce amerykański potentat postanowił zakończyć współpracę z polskim zawodnikiem. 37-latek w UFC rywalizował od 2015 roku. W tym czasie wygrał i przegrał po trzy pojedynki. 8 z 15 zwycięstw zdobywał kończąc swoich przeciwników ciosami.

Karski (MMA 8-3) w lutym udanie powrócił do rywalizacji po prawie sześciu latach przerwy. Zawodnik z Trójmiasta pokonał przez niejednogłośną decyzję sędziów Piotra Strusa w walce wieczoru STRIFE 3. Wcześniej 34-latek rywalizował dla takich organizacji jak m.in. Cage Warriors czy Gala Sportów Walki. Karski zdecydowanie lepiej czuje się w parterze, bowiem 5 z 8 wygranych zdobywał poddając swoich przeciwników.