Były właściciel UFC, Lorenzo Fertitta, który dzięki sprzedaży organizacji za zawrotną sumę 4 miliardów dolarów trafił do grona najbogatszych ludzi w USA, zaprezentował swój najnowszy nabytek, superjacht którego wartość szacuje się na zawrotną sumę 125 milionów dolarów.

Jacht o nazwie „Lonian” ma długość 87 metrów i będzie obsługiwany przez 27-osobową załogę. Posiada ekskluzywną kajutę właściciela, cztery duże pokoje gościnne i dwie dwuosobowe kabiny VIP, które mogą pomieścić 14 gości.  Znajduje się na nim również basen oraz lądowisko dla helikopterów.

Zbudowanie „Loniana” zajęło trzy lata. Jak wyglądała budowa oraz końcowy etap można zobaczyć poniżej:

Oprócz wysokiej ceny i pensji stałej załogi, superjachty są również drogie w utrzymaniu. Szacuje się, że właściciele muszą co roku płacić około 10% wartości statku. W tej sytuacji, „Lonian” Lorenzo Fertitty będzie go kosztować 12.5 miliona dolarów rocznie. Dobra wiadomość jest taka, że można na nich również bardzo dobrze zarobić. Wielu właścicieli superjachtów regularnie je wynajmuje mniej zamożnym milionerom za sumę około 500 tysięcy dolarów na tydzień.

Drugi z braci, Frank Fertitta III również czerpie pełnymi garściami z niedawnej sprzedaży organizacji, ponieważ sam czeka na swój własny superjacht z tej samej firmy w Holandii. Jacht o tymczasowej nazwie Projekt 817 będzie jednak trochę większy, ma mieć długość 94 metrów.

2 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.