Prezydent UFC potwierdził w wielu wywiadach, że to Gilbert Burns będzie kolejnym pretendentem w kategorii półśredniej organizacji. Zawodnik miał zmierzyć się z mistrzem na gali UFC 251, lecz z powodu choroby COVID-19 musiał wycofać się z pojedynku. Z Kamaru Usmanem zawalczył Jorge Masvidal. Teraz Brazylijczyk rywalem dla „Nigerian Nightmare” w następnej obronie pasa mistrzowskiego. Były rywal obu zawodników, Tyron Woodley, wypowiedział się na temat zestawienia Burnsa z Usmanem.

Burns ma dobrą siłę ciosu. Większą niż Usman. Jest lepszym grapplerem niż Usman, szczególnie jeśli chodzi o BJJ, ale ogólnie w stójce nie jest mocniejszy niż Kamaru. Ma większą siłę ciosu. W pewnym momencie walka będzie toczyć się w parterze. Może nie z pleców, ale w dominującej pozycji albo gdy złapie plecy rywala to wtedy Burns może sprawić mistrzowi problem.

Umiejętności Usmana są ponad średnią, ale nigdzie nie jest doskonały. To dobry wypełniacz planu. Jest ponad średnią w każdym aspekcie MMA i doskonale składa to wszystko w całość. Jest wybitny w dostosowaniu się do rywala, do walki.

Czy podobało Ci się to jak tłamsił Masvidala czy nie, nigdy nie próbował obalić Colby’ego. Z Leonem Edwardsem walczył w stójce, a kiedy była pora to obalał. Jest bardzo dobry w korzystaniu ze wszystkich umiejętności i będzie musiał to zrobić przeciwko Burnsowi.

Nie wiadomo kiedy odbędzie się walka obu zawodników. Być może będzie to jeszcze w tym roku – Usman zapowiadał, że chce odpocząć po pojedynku z Jorge Masvidalem. Burns w mediach społecznościowych cały czas nawołuje do wszystkich zawodników oraz dziennikarzy, że to on jest następny w kolejce do walki o pas mistrzowski UFC.

Innymi pretendentami w dywizji do 77 kilogramów są m.in. Leon Edwards czy Colby Covington. Jorge Masvidal również w mediach wypowiada się, że chciałby rewanżu z mistrzem. „Gamebred” twierdzi, że zaakceptował walkę z 6-dniowym wyprzedzeniem i pojedynek mógłby wyglądać inaczej gdyby otrzymał czas na pełny obóz przygotowawczy. Prezydent UFC stawia jednak sprawę jasno – to Burns będzie kolejnym pretendentem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.