Mało kto może powiedzieć, że mierzył się w klatce MMA zarówno z Khabibem Nurmagomedovem jak i Tonym Fergusonem. Jednym z takich zawodników jest świetny uderzacz, Edson Barboza. Brazylijczyk w wywiadzie dla MMA Junkie wypowiedział się na temat zestawienia obu panów, które ma odbyć się na UFC 249 w kwietniu.

Myślę, że Ferguson ma przewagę, bo jest lepszym stójkowiczem. Jest bardziej kreatywny. Wszyscy wiedzą jaki plan ma Khabib, ale jest w tym tak dobry, że nie można go zatrzymać. Moim zdaniem Ferguson będzie miał w tym zestawieniu większe szanse przez swoją kreatywność – nigdy nie wiesz czym Cię zaskoczy.

Obaj są bardzo mocni, Khabib jest według mnie silniejszy, szczególnie w parterze. Jest nieco mocniejszy. Jednakże niektóre rzeczy Khabib robi lepiej, a niektóre Ferguson. To sprawia, że ich zestawienie jest bardzo ekscytujące.

To będzie świetna walka. Jestem bardzo podekscytowany tym pojedynkiem. To zabawne, bo czasem myślę, że to jest naprawdę dobre zestawienie dla Khabiba, ale w tym samym czasie przypominam sobie jakim zawodnikiem jest Ferguson – ma bardzo ciężki styl. Jest inny niż jakikolwiek rywal.

Barboza przewalczył z Khabibem Nurmagomedovem 3 rundy na UFC 219 przegrywając przez decyzję. Rosjanin zdominował Brazylijczyka w parterze. Przeciwko Fergusonowi Edson przewalczył 2 rundy – właśnie w drugiej części starcia został poddany przez „El Cucuy”. Było to świetne widowisko dla fanów – obaj zawodnicy nie oszczędzali się w stójce i w parterze.

W kolejnej walce Edson zamierza przejść do kategorii piórkowej UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.