Były mistrz organizacji kickboxerskiej GLORY, Jason „Psycho” Wilnis przejdzie do MMA, po tym jak podpisał kontrakt z holenderską organizacją Levels Fight League. Podczas swojej kickboxerskiej kariery zawodnik wygrywał z m.in. mistrzem kategorii średniej UFC, Israelem Adesanyą, Alexem Pereirą czy Joe Schillingiem.

Wygrana z „The Last Stylebenderem” miała miejsce w 2017 roku, w jednej z ostatnich walk w kickboxingu Adesanyi przed przejściem do MMA. Teraz Wilnis podąży drogą Nowozelandczyka i już na dniach ma być ogłoszona data jego debiutu w klatce. Tak o swojej decyzji zawodnik wypowiedział się w rozmowie z MMA Fighting.

Lubię walczyć i stawiać sobie wyzwania. Biłem się w kickboxingu wiele lat i dużo osiągnąłem. Teraz czas na uderzanie rywali małymi rękawicami. Zasady MMA są da mnie atrakcyjne. W kickboxingu jest wiele ograniczeń, a MMA pozwala na więcej. To będzie fajne. W MMA jest też więcej kibiców niż w kickboxingu, a ja chcę swoimi umiejętnościami dać rozrywkę większej publiczności.

30-letni Wilnis ma na swoim koncie ponad 12 lat doświadczenia w sportach walki, a w ringu stoczył ponad 40 pojedynków. Holender większość swoich wygranych zdobywał przez decyzje sędziowskie. Poniżej możecie zobaczyć jego walki:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Vvallachia

M-1 Global
Featherweight

3,628 komentarzy 4,852 polubień

A miałem nadzieję że Pereira na stałe do mma

Odpowiedz 2 polubień