W zeszły piątek Daniel Straus został aresztowany pod zarzutem pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Według biura szeryfa w hrabstwie Broward, zdarzenie miało miejsce 21 stycznia. Straus miał pojawić się w miejscu, w którym pracowała jego partnerka, by porozmawiać o ich związku. We dwójkę udali się do jej samochodu, ale kobieta nie chciała mieć do czynienia z napastującym ją mężczyzną. Gdy wsiadła do samochodu, Daniel poszedł jej śladem. Gdy wysiadła, wysiadł również Straus. W pewnym momencie, podczas gorącej dyskusji, Daniel odepchnął partnerkę, a ta zrewanżowała mu się tym samym. Gdy poddenerwowana kobieta wróciła do swojego samochodu z zamiarem odjazdu, Daniel Straus kolejny raz podążył za nią i tym razem uderzył z pięści w twarz a potem po całym ciele. Kobieta broniła się i w zamieszaniu udało jej się doprowadzić do tego by Daniel wysiadł, a ona sama odjechała.

Gdy dotarła do domu, dostała telefon od Strausa, który powiedział jej, że jest u niej i czeka na nią. Bojąc się o swoje rzeczy, kobieta wpadła na pomysł by pojechać do mieszkania Daniela, by tam odzyskać zapasowy klucz do swojego mieszkania, który był w posiadaniu byłego mistrza. Na miejscu okazało się, że Daniel Straus wcale nie czekał u niej, ale był u siebie. Kobieta po dotarciu do mieszkania swego oprawcy, chciała wejść do środka i zabrać mu klucz, by już nigdy nie mógł do niej wejść, ale była cały czas przez niego wypychana. W czasie kłótni Straus miał ją przytrzymać i powiedzieć „Nie znasz mnie, zadźgam cię”, dając do zrozumienia, że ma nóż. Na tę groźbę, kobieta odpowiedziała mu „Niby co mi zrobisz? Dźgniesz mnie?”, a później została dźgnięta w brzuch. Kobieta opowiedziała policji, że stało się to tak szybko, że nawet nie poczuła, że została zraniona. Gdy zdecydowała się odejść, przez chwilę Straus szedł jeszcze za nią. Ofiara po zrozumieniu sytuacji w jakiej się znalazła, poszła do sąsiadów, skąd do szpitala wzięła ją karetka. Obdukcja wykazała spuchnięte od uderzenia oko oraz ranę kłutą brzucha. Początkowo odmówiła współpracy z policją, ale później otworzyła się i opowiedziała wszystko.

Daniel został aresztowany, a jego kaucja wynosi obecnie 10 tys. dolarów. Ma zakaz zbliżania się do poszkodowanej, a sprawa jest w toku. Straus to były mistrz i weteran Bellatora. W drugiej największej organizacji MMA na świecie, stoczył osiemnaście pojedynków. Pas wywalczył w 2013 roku w walce z Patem Curranem, a stracił go rok później, w pierwsze obronie, w rewanżu.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.