Jak poinformował niezawodny Ariel Helwani na portalu ESPN, USADA podjęła ostateczną decyzję odnośnie czterech zawodników złapanych na ostarynie w zeszłym roku. A byli to: była mistrzyni wagi muszej Nicco Montano, Sean O’Malley, Marvin Vettori oraz Augusto Mendes.

Wszyscy oblali test bez zapowiedzi, poza zawodami. Substancją, którą znaleziono w ich ciałach, była wspomniana ostaryna. Po dokładnym zbadaniu tych incydentów, USADA uznała, że żaden ze złapanych zawodników celowo nie wprowadził tego nielegalnego środka do swego organizmu, a źródłem skażenia były suplementy jakich używali. Zawodnicy mimo wszystko musieli zostać ukarani, więc wszyscy zostali zawieszeni „tylko” na sześć miesięcy. Agencja antydopingowa w oświadczeniu zaznaczyła, że jest świadoma, iż ostaryna czasami jest znajdywana w suplementach diety, a wyśledzenie zanieczyszczenia trwa bardzo długo, zwłaszcza przy suplementacji poza zawodami, kiedy zawodnik spożywa suplementy w dużych ilościach. Dlatego oficjalna decyzja o zawieszeniu pojawiła się jakiś czas po tym, jak ogłoszono naruszenie. Kary jak zwykle bywa w takich przypadkach, nakładane są retroaktywnie:

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.