Brian Ortega i Chan Sung Jung oficjalnie zostali zestawieni przez największą organizację MMA na świecie. Potwierdził się informacje, które podawaliśmy jakiś czas temu. Obaj zawodnicy mają zmierzyć się 17 października w klatce „Ultimate Fighting Championship”. Mówi się, że lokalizacją tej gali będzie „Fight Island”, lecz nie jest to potwierdzona informacja. Warto wspomnieć o sytuacji jaka miała miejsce na UFC 248, kiedy to Ortega uderzył tłumacza Junga, Jaya Parka. Były pretendent później przeprosił za swoje czyny, lecz „TKZ” zapowiedział, że Ortega zapłaci za swój występek w walce w oktagonie.

Ortega (14-1, 1 NC MMA) nie walczył w klatce od czasu przegranej w walce mistrzowskiej na UFC 231 z Maxem Hollowayem. 29-latek w swojej karierze mierzył się z m.in. Frankie Edgarem, Renato Moicano oraz Cubem Swansonem.

Jung (16-5 MMA) wygrał dwie ostatnie walki w klatce UFC, kolejno z Renato Moicano i Frankie Edgarem. „Korean Zombie” 14 z 16 wygranych w karierze zdobywał kończąc rywali przed czasem. W UFC występuje od 2011 roku, a w tym czasie stoczył jedynie 8 walk – dłuższa przerwa od startów po walce z Jose Aldo spowodowana była obowiązkową służbą wojskową.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.