Jak się okazuje, zawieszenia USADA nie dotyczą jedynie zawodników UFC, ale także i lekarzy. Jak poinformowała agencja antydopingowa, lekarz, który podał kroplówkę Paulo Coście został zawieszony przez USADA na 2 lata. Dr. Lucas Penchel z Brazylii pomagał „Borrachinhi” w 2017 roku. Zawodnikowi groziło nawet do 2 lat zawieszenia, lecz ostatecznie został on ukarany 6-miesięczną przerwą, bo pomagał USADA w całym procesie.

Co prawda w kroplówce nie znajdywały się zakazane substancje, lecz chodziło tutaj o sposób jej podania. Ilość nie może przekraczać 50 ml w 6-godzinnym odstępie. Lekarz przekroczył te limity. Stało się tak dwukrotnie – przy okazji UFC 212 (walka z Oluwale Bamgbose) oraz UFC 217 (pojedynek z Johnym Hendricksem).

Zawieszenie lekarza rozpoczęło się od 17 marca tego roku. Dotyczy ona pracy z zawodnikami jako menadżer, trener, osoba w narożniku, menadżer czy pomoc medyczna.

Mówi się, że w kolejnej walce „Borrachinha” może zmierzyć się z mistrzem kategorii średniej, Israelem Adesanyą. Zawodnik w ostatnim pojedynku pokonał Yoela Romero w sierpniu 2019 roku. 11 z 13 wygranych w karierze Brazylijczyk zdobywał nokautując swoich rywali.

4 KOMENTARZE

  1. Zawodnikowi groziło nawet do 2 lat zawieszenia, lecz ostatecznie został on ukarany 6-miesięczną przerwą, bo pomagał USADA w całym procesie.

    I cyk dopisany do listy!

  2. Paolo konfident ! Przespałem się z tym faktem i stwierdzam że niestety będę kibicował patyczakowi . Nie ma już nadziei na normalnego Mistrza 84 :childcry:

    Ty sterydianinie ty! Z urodą tajlandzkiej gwiazdy porno !

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.