Karta KSW 78 powoli zaczyna być uzupełniana kolejnymi ciekawymi nazwiskami z polskiego rynku MMA. Jak poinformowała federacja w swoich mediach społecznościowych na styczniowej gali zawalczą Borys Mańkowski oraz Łukasz Sudolski. Na chwilę obecną nie są znani rywale Polaków.

Mańkowski (MMA 22-10-1) przegrał ostatnie dwa pojedynki przez decyzje sędziowskie, które miały miejsce w tym roku. Zawodnik z Czerwonego Smoka musiał uznać wyższość Daniela Torresa oraz Mariana Ziółkowskiego o pas mistrzowski wagi lekkiej. Tym samym przerwana została seria trzech zwycięstw z rzędu Polaka. Mańkowski w latach 2014-2017 dzierżył tytuł mistrzowski dywizji półśredniej KSW. Połowę zwycięstw zdobywał przed czasem.

Sudolski (MMA 10-1) w ostatnim czasie rywalizował w organizacji Babilon MMA, gdzie wygrał dwie ostatnie walki. W lipcu na gali z numerem 30 pokonał Edersona Cristiana Macedo przez techniczny nokaut w drugiej rundzie. „Pcheła” zdobył tym samym pas mistrzowski dywizji półciężkiej organizacji. Podczas styczniowego wydarzenia zadebiutuje w okrągłej klatce KSW. 7 z 10 zwycięstw zdobywał kończąc swoich rywali przed czasem.

Gala KSW 78 odbędzie się 21 stycznia w Szczecinie. W walce wieczoru zawalczą Michał Materla oraz Kendall Grove w rewanżowym pojedynku. Podczas noworocznego wydarzenia zobaczymy również inne starcie w dywizji średniej pomiędzy Radosławem Paczuskim, a Tomaszem Romanowskim.