Założyciel grupy bokserskiej Top Rank, która między innymi prowadzi Tysona Fury’ego – skrytykował Danę White’a i jego plany dotyczące organizacji UFC 249 podczas panującej pandemii koronawirusa. Bob Arum w podcaście CBS Sports przyznał, że organizacja wydarzenia jest nieodpowiedzialna i jeżeli prezydent UFC dopnie swego, to pokaże, że brakuje mu piątej klepki.

Powinien się wstydzić samego siebie. Co dzieje się w kraju i na świecie z wirusem? Ostatnią potrzebną rzeczą jest oczywiście gala, którą trzeba po prostu zorganizować. Dana White wykazuje się niską inteligencją w tym momencie.

Świetna rzecz, kiedy umierają ludzie w szpitalach, a on staje na wysokości zadania i organizuję kartę walk. Wiadomość jest prosta – zostań w domu i siedź tam, dopóki się to nie skończy. Nie roznośmy zarazy i postarajmy się kontrolować nasze zachowania. Nie dorzucajmy roboty personelowi w szpitalach.

Zachowujmy się jak mężczyźni. Przyczyńmy się do tego, aby zakończyć to szybciej, a tam samym powrócimy w mgnieniu oka do walk. Nie wychodźmy przed szereg i nie krzyczmy, że musimy dopiąć pojedynek, bo tak.

Arum oraz White w przeszłości bardzo często wkraczali na wojenną ścieżkę. Tym razem jednak możemy poczekać na odpowiedź prezydenta największej organizacji na świecie, gdyż ten z całych sił stara się o miejsce dla UFC 249. Na sam koniec wywiadu Bob odniósł się do planów Zuffa Boxing i doszedł do wniosku, że projekt bardzo szybko upadnie.

Dana to dobry promotor w UFC, ale ta organizacja ma monopol. On po prostu mówi zawodnikom, że ze sobą walczą i tyle, płaci im bardzo małe kwoty w porównaniu do bokserów. Podkreślam, w pięściarstwie nie ma czegoś takiego jak monopol. Mamy wiele barier i wielu promotorów. White nie odnalazłby się w tym milenium, nigdy nie będzie mógł dominować, bo to zupełnie inna gra.

11 KOMENTARZE

 1. płaci im bardzo małe kwoty w porównaniu do bokserów

  Niech ten stary żyd się zamknie i nie porównuje zarobków zawodników MMA do bokserów bo to nie ma sensu

  Niech lepiej pilnuje wlasnego podwórka bo nie licząc Furego za ostatnią walkę to u tego dziada nikt dobrze nie zarobił – walka na szczycie p4p Łomaczenko vs Rigodeux – a nikt nawet balona nie zarobił

  Zresztą popatrzcie sobie ile Mayweather zaczął zarabiać jak od niego odszedł

 2. Zwyczajny gamoń.

  W dobie tego co się teraz dzieje, zorganizowanie gali przy pustych trybunach jest porównywalne do pracy jakiegokolwiek studia telewizyjnego na żywo, dobrze zorganizowane wydarzenie w sytuacji gdzie jesteśmy torpedowani odwoływaniem wszelakich imprez sportowych to namiastka normalności, której (jako kibicowi) najbardziej mi teraz brak.

  Dana trzymam kciuki mocniej niż kiedykolwiek, oby się udało!

 3. Arum ma rację, Łysy ostatnio wygaduje niepoważne rzeczy, teraz Khabib- Ferguson niby nie może się odbyć, bo zakaz lotów z Rosji, ale czarterem można lecieć…Oszukuje kibiców i robi nadzieję, żeby tylko podtrzymać zainteresowanie.

 4. UFC płaci mało, boks płaci krocie. No płaci ale gościom z walk wieczoru, a reszta potrafi zarabiać mniej niż ludzie walczący na karcie przedwstępnej w UFC…

 5. UFC płaci mało, boks płaci krocie. No płaci ale gościom z walk wieczoru, a reszta potrafi zarabiać mniej niż ludzie walczący na karcie przedwstępnej w UFC…

  goście z kart przedwstępnych nie mają zakontraktowanych 12 rund…

 6. Jezeli dobrze pamietam to w USA to wlasnie Arum chcial jako ostatni na sile wepchnac dwie imprezy bez publicznosci ale Komisja sportowa go przekonala do wycofania sie z tej decyzji. Niezla hipokryzja ale czego sie wiecej spodziewac po Donie Kingu, Bobie Arumie i innych z dolarami przeslaniajacymi oczy. Tutaj jeszcze jego wypowiedzi bodajze sprzed 3 tygodni

  “We are taking all conceivable steps to do this fight as if we were inside a studio,” Arum said before the bout was scrapped. “Just because the NHL, basketball and baseball are postponing their events doesn’t mean we have to as a one-on-one sport.

  “The easiest thing to do would be to walk away and not let the fight happen,” Arum said. “But if we can find a solution that allows it to continue, we should try.”

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.