Zawodnik wagi ciężkiej — Alexei Kudin w sierpniu wziął udział w masowych protestach na Białorusi. Kudin został złapany oraz aresztowany za zamieszki, a przynajmniej tak twierdzi prawo w jego kraju. Znany z uczestnictwa na galach M-1 Global oraz Fight Nights Global został już zwolniony z aresztu, ale musi pozostać w domu, ponieważ dalsze dochodzenie wciąż trwa. Zawodnik wydał nawet oświadczenie odnośnie incydentu, zazwyczaj nie jest aktywny w internecie oraz w wywiadach.

Przyjaciele, wszystko w porządku. Reprezentuję ten kraj od wielu lat, mieszkam tutaj i płacę podatki — mam nadzieję, że wszystko się skończy wkrótce.

Dla mnie w kraju powinien panować spokój, chcę, aby mogli się rozwijać tutaj sportowcy, a ludzie mogli kształcić. Już niedługo zadebiutuję w Bare Knuckle FC, ale na razie obserwuje mnie policja, wiecie — areszt domowy. Jak tylko znikną mi ślady po walce, to wrócę do treningów.

Protesty na Białorusi rozpoczęły się od wygrania przez Aleksandra Łukaszenkę wyborów prezydenckich. Wielu obywateli wyszło na ulicę w celu sprzeciwienia się propagandzie i nieuczciwości wyborów, jednak Łukaszenka mimo protestów nie zamierza ustąpić ze stanowiska prezydenta.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.