Piotr Niedzielski przetrwał chwilę grozy w trzeciej rundzie i pokonał niejednogłośną decyzją sędziów Pedro Carvalho na gali Bellator 280.

Portugalczyk zaczął pojedynek od kilku niecelnych kopnięć. Przez chwilę tempo było dość spokojne, natomiast po minucie z odważniejszą szarżą i udaną kombinacją ruszył Niedzielski. Później zawodnicy znowu badawczo podeszli do pojedynku. Carvalho znowu odwoływał się do kopnięć, które nie trafiały do celu. Celnych ciosów było jak na lekarstwo. Nagle niespodziewanie Polak wystrzelił lewym prostym czym powalił na deski byłego pretendenta do pasa Bellatora. Niedzielski kontrolował resztę rundy, z góry obijając Portugalczyka.

Drugą rundę zawodnicy zaczęli zdecydowanie bardziej aktywnie niż pierwszą. W stójce Polak był bardziej aktywny i skuteczny. Ciosy i kopnięcia Carvalho nie dochodziły w większości do celu. W dalszej części rundy Niedzielski zaczął odwoływać się do zapasów, dwukrotnie udanie sprowadzając Portugalczyka do parteru. Za każdym razem udało mu się jednak wracać do stójki, gdzie udanymi kombinacjami zasypywał go Polak. Niedzielski jeszcze trzy razy sprowadził Carvalho, któremu za każdym razem udało się szybko wstać. Tempo pojedynku spadło w porównaniu z początkiem rundy, a Portugalczykowi udało się trafić Polaka, który nie został jednak naruszony. Trzy sekundy przed końcem mieliśmy wymuszoną przerwę z powodu kopnięcia byłego pretendenta w krocze Niedzielskiego.

Trzecią rundę zaczął Carvalho od kilku niskich kopnięć. Jedno z nich znowu trafiło w krocze Polaka, w związku z czym mieliśmy wymuszoną kolejną przerwę. Po powrocie do walki większą aktywność wykazywał Carvalho, jednak jego ciosy nie były w stanie zagrozić znacząco Polakowi. Niedzielski widząc, że w stójce idzie mi gorzej niż wcześniej spróbował sprowadzenia, natomiast udanie się wybronił z niego Portugalczyk. W połowie rundy Carvalho uderzył kolanem na korpus, a następnie położył na deski precyzyjnym prawym sierpowym Niedzielskiego. Portugalczyk poczuł krew i zaczął obijać z góry mocno zmęczonego już „Niedzielę”. Do końca walki Polak był obijany po żebrach przez Carvalho. Sędziowie nie byli jednogłośni. Dwóch z trzech punktowało zwycięstwo Niedzielskiego, dla którego było to 17-ste zwycięstwo w zawodowej karierze.

65.8 kg.: Piotr Niedzielski pok. Pedro Carvalho przez niejednogłośną decyzję (29-28, 28-29, 29-28)

Pełne wyniki gali Bellator 280