Roberto Soldic już w najbliższy piątek zadebiutuje w organizacji ONE Championship mierząc się z niepokonanym Muradem Ramazanovem. „Robocop” ostrzegł swojego przeciwnika żeby ten nie lekceważył jego umiejętności parterowych i wierzy, że w KSW bił się z lepszymi zawodnikami niż znany ze świetnych zapasów Ramazanov.

Roberto Soldic przed piątkowym pojedynkiem na gali ONE on Prime Video 5 na Filipinach,  opowiedział co myśli o umiejętnościach Murada Ramazanova który pochodzi ze znanej kuźni zapaśników, stolicy Dagestanu:

„Dagestańczycy, Rosjanie i Czeczeni są najlepsi w zapasach, potrafią też bić się w stójce i są kompletnymi zawodnikami ale jestem na to gotowy. Trenuje w Niemczech z wieloma dobrymi zawodnikami, trenuje z mocnymi Dagestańczykami, oni w tym sporcie są najlepsi w zapasach. Ale to będzie walka w MMA a ja mam dużo doświadczenia w walce z zapaśnikami. Wiem, że jest silnym zawodnikiem, ale to nie będzie miało znaczenia. Jeśli da radę mnie obalić to wstanę, potrafię też walczyć w parterze. Jego kontrola w parterze jest bardzo dobra ale ja nie czekam kiedy walka trafia do parteru. Jestem gotowy w 100% na każdy scenariusz.”

Soldic który w swojej karierze siedemnaście razy odprawiał przeciwników przed czasem za pomocą uderzeń i kopnięć, uważa, że jeśli pojedynek będzie toczyć się w stójce, będzie to bardzo ciężki wieczór dla Dagestańczyka:

„Ciężko będzie mu przetrwać wymiany w stójce, jestem szybki i dużo się poruszam w ringu. Jeśli będzie mnie atakował, ja potrafię dobrze walczyć z kontry. Potrafię też wywierać presję na swoich przeciwnikach. Jeśli zawalczę w taki sposób jak w poprzednich walkach, będzie mu bardzo ciężko bić się ze mną w stójce. To jest moja strefa komfortu, jestem od niego w niej szybszy i mam lepszą kondycję. Potrafię wyczuć moment kiedy uderzyć i mogę sprawić, że walka będzie bardzo krótka. Mogę go zaskoczyć i sprawić, że spanikuje. Jestem gotowy na wszystko.”

Poniżej zapowiedź walki:

Cały wywiad z Roberto Soldicem poniżej:

Roberto Soldić w organizacji KSW walczył od 2017 roku. Przez ten czas wypracował sobie status ogromnej gwiazdy rodzimej sceny MMA. „Robocop” zdobył dwa tytuły mistrzowskie kategorii półśredniej oraz średniej. Soldić w KSW stoczył dziewięć walk, z których wygrał osiem. Jedynej porażki doznał w walce z Dricusem du Plessisem, któremu zrewanżował się w następnym starciu odzyskując tytuł dywizji półśredniej. W ostatnim występie w KSW, „Robocop” brutalnie znokautował legendę polskiego MMA, Mameda Khalidova, zdobywając pas mistrzowski kategorii średniej.

Jego przeciwnikiem będzie niepokonany Murad Ramazanov to (MMA 11-0). Dagestańczyk w organizacji ONE Championship stoczył do tej pory trzy wygrane pojedynki w których pokazał jak świetnym jest zapaśnikiem. Ramazanov w ostatnim pojedynku stoczonym w grudniu zeszłego roku pokonał przez decyzję byłego mistrz ONE w kategorii półśredniej, Zebaztiana Kadestama.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,380 komentarzy 2,272 polubień

Roberto Soldic już w najbliższy piątek zadebiutuje w organizacji ONE Championship mierząc się z niepokonanym Muradem Ramazanovem. „Robocop” ostrzegł swojego przeciwnika żeby ten nie lekceważył jego umiejętności parterowych i wierzy, że w KSW bił się z lepszymi zawodnikami niż znany ze świetnych zapasów Ramazanov. Roberto Soldic przed piątkowym pojedynkiem na gali ONE on Prime Video

Odpowiedz polub

click to expand...