Pierwszą przegraną w zawodowym MMA zanotowała Róża Gumienna (MMA 3-1-0) podczas gali Babilon MMA 19. Polka przegrała przez jednogłośną decyzję sędziów z Ekateriną Shakalovą (MMA 4-1-0).

Pierwsza runda układała się na korzyść Shakalovej. Początkowo Gumienna prowadząc walkę w stójce starała się obijać nogi rywalki, jednak ostatecznie pojedynek trafił do klinczu, a następnie do parteru. Tam zawodniczka z Ukrainy była w stanie skontrolować Polkę i zadać kilka uderzeń.

Odsłonę drugą Gumienna zaczęła kopnięciem z wyskoku, co przechwyciła Shakalova sprowadzając po chwili Polkę do parteru. Zawodniczka wywodząca się z kickboxingu za wszelką cenę chciała wrócić do stójki, jednak Ukrainka dobrze pracowała nad kontrolą pozycji w parterze i konsekwentnym obijaniem rywalki.

W trzeciej odsłonie dominację kontynuowała Shakalova. Gumienna nie była w stanie postawić jakiegokolwiek oporu rywalce. Zawodniczka z Ukrainy w pełni kontrolowała starcie zapaśniczo sprowadzając starcie do parteru i tam dopisując kolejne minuty przewagi.

W starciach na zasadach mieszanych sztuk walki Gumienna pokonywała do tej pory Magdalenę Rak, Aldinę Seferovic i Raimondę Grundulaite.

23-latka z Ukrainy w zawodowym MMA zadebiutowała w czerwcu 2019 roku poddając Anna Bidenko. W kolejnym starciu przegrała z Darią Chibisovą, jednak dwa następne pojedynki zwyciężyła odprawiają Zoyę Litvinenkę i Marinę Stakhalskayą.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.