Dawid Martynik lepszy od Patryka Trytka na gali Babilon MMA 18. Reprezentant Octagon Team Cieszyn zwyciężył przez duszenie zza pleców w drugiej rundzie starcia.

Zawodnicy rozpoczęli od kilku niecelnych kopnięć na korpus. Trytek szybko zdecydował się na obalenie. Patryk przeniósł akcję na matę, po czym wpiął się za plecy swojemu rywalowi. Polak starał się skontrolować Martynika i znaleźć drogę do duszenia, ale Czech zdołał uciec z zagrożenia. Obaj panowie wrócili na nogi, Trytek od razu złapał klincz i przycisnął przeciwnika do siatki. Po chwili Trytek miał na koncie kolejne udane obalenie. Martynik zdołał wstać, jednak znów pozwolił Polakowi na skontrolowanie pleców. Martynik szukał kimury z klinczu, Trytek natomiast pracował nad następnym sprowadzeniem. Dawid nie puszczał ręki i był bardzo blisko zapięcia dźwigni. Patryk musiał bronić się przed poddaniem w ostatniej minucie pierwszej rundy. Trytek przetrwał cięższe chwile i przeczekał na plecach do syreny.

Po kilkunastu sekundach drugiej odsłony Patryk ruszył po obalenie. Martynik świetnie skontrował i to on wylądował w górnej pozycji w parterze. Trytek szukał balachy, ale Czech nie dał się zaskoczyć. Trytek przeszedł do żółwia, co wykorzystał Martynik, który wpiął się za plecy i zapiął skutecznie duszenie.

61,2 kg: Dawid Martynik pok. Patryka Trytka przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 2, 2:06

Pełne wyniki gali Babilon MMA 18

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.