Największa azjatycka organizacja MMA – ONE Championship wcale nie wydaje się podupadać, mimo kryzysu na swoim kontynencie. Dzisiaj założyciel firmy poinformował, że musi uszczuplić budżet na pensje dla pracowników i niestety, ale trzeba poświęcić 20% załogi. Co ciekawe organizacja w tym tygodniu zyskała nowe finansowanie i do jej zasobu pieniężnego przybyło 70 milionów dolarów. Skąd zatem zwolnienia w singapurskim gigancie?

To naprawdę ciężka decyzja, z którą musiałem się zmierzyć. Musimy mądrze zarządzać naszą 9-cyfrową liczbą po ogłoszeniu nowego inwestora. To w zasadzie umacnia naszą kampanię W Azji, ale poza tym na świecie nie dzieje się dobrze. Jeżeli chcemy przetrwać ten ciężki okres i pozostawić firmę, to musimy zwolnić 20% swoich ludzi.

Poniżej znajduje się oświadczenie organizacji w sprawie pozyskania ogromnej sumy.

Największa, sportowa firma w historii Azji – ONE Championship ogłosiła dzisiaj, że budżet zasila dodatkowe 70 milionów dolarów. Dzięki uzyskaniu tej kwoty ogólne liczby szacuje się na 346 milionów dolarów po stronie organizacji.

Jestem zaszczycony, że ONE Championship zostaje przy obecnych inwestorach, ale także pozyskuje nowych. Dziękuję za zaufanie w tych ciężkich chwilach szczególnie, kiedy przeżywamy największy kryzys od 100 lat. Z dziewięcioma cyframi na koncie możemy nadal zachwycać fanów oraz pokazywać naszych bohaterów.

Dodajmy, że mimo tak pokaźnych pieniędzy strata ONE Championship na dzień 31 grudnia 2018 roku wynosiła 126 milionów dolarów.

Ze sprawozdań finansowych firmy wynikało, że największe przychody dla organizacji One generują wpływy z umów telewizyjnych. W roku 2018 było to blisko 20 milionów dolarów singapurskich. Na drugim miejscu znajdują się wpływy od sponsorów, które wyniosły prawie 17 milionów. Wpływy z biletów to natomiast niecały milion dolarów rocznie. Organizacja One zrezygnowała jakiś czas temu ze sprzedaży gal w systemie pay-per-view, które nie generowały nawet 100 tysięcy dolarów rocznego przychodu. Widać natomiast, że wpływy z umów telewizyjnych znacznie wzrosły, bo aż o 15 milionów w ciągu roku. Więcej o stratach finansowych ONE dowiesz się z naszego poprzedniego artykułu.

 

2 KOMENTARZE

  1. Zajebiste info, w skrócie: przejebaliśmy już całą kasę od dotychczasowych inwestorów, którzy nie są tez już chętni na sięgniecie głębiej do kieszeni wiec musieliśmy wyciągnąć kasę od kogoś innego. PS do tego wyjebaliśmy 20% ekipy ale bez stresu, jest zajebiscie :bayan:

  2. W ogóle nie rozumiem polityki działania ONE, ale zdaje mi sie ze bardziej otoczke taka robia, ze ciagle plecy, bieda chleb z woda i cukrem, ludzi trza zwalniać, hajsy nowe wplywaja ale w sumie nie zmieniaja nic w dzialaniach

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.